İHALE RÖTAR YAPTI
Haber
01 Mart 2021 - Pazartesi 16:15 Bu haber 1114 kez okundu
 
İHALE RÖTAR YAPTI
Başkan Alan Lavuar alanı ihalesi ile ilgili konuştu:
SİYASET Haberi
İHALE RÖTAR YAPTI

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, TOKİ tarafından 26 Şubat tarihinde yapılması planlanan Lavuar alanı ihalesinin ertelenmesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Lavuar alanı projesi içerisinde küçük tadilat ve revizyonlar yapılacağı için ihalenin ertelendiğini belirten Alan, ihalenin mutlaka kısa sürede yapılıp, Lavuar alanını Zonguldak halkının kullanımına açacaklarını söyledi.

CHP Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun’un önceki gün Lavuar alanı ile ilgili yaptığı basın açıklamasını da değerlendiren Alan, CHP’den bu tip bir tepkinin gelmesinden mutlu olduklarını, tüm Zonguldak halkının Lavuar alanını istediğini ifade ederek şunları belirtti.

“LAVUAR ALANI İHALESİ RÖTAR YAPTI”

“Lavuar Alanı hakkında TOKİ yetkilileri hepimizin yıllardır beklediği Lavuar Alanı ihalesinin 26 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı söylenmişti bizlerde bu müjdeyi vatandaşlarımıza vermiştik. Ama projenin içindeki küçük tadilatlar ve revizyon ihtiyaçları doğduğu için kısa bir süreliğine Lavuar alanı ihalesi rötar yaptı. Buranın çok hassas ve özellikleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bununla ilgili muhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinde de bu tip tepkinin gelmesi bizleri mutlu etti.  Demek ki artık onlarda burayı Zonguldak’ımız için çok istiyorlar. İnşallah çok kısa bir rötardan sonra Lavuar alanı projesi hayata geçer ve vatandaşlarımızın hizmetine biran önce sunarız.” dedi.

“BİZİM BİLGİMİZ DAHİLİNDE OLUYOR”

Manolya par ile ilgili de açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Manolya Park dediğimiz bölge geçtiğimiz yıllarda İl Özel İdaresi tarafından ihale edildi ve bir müstecir burayı alarak hizmetini sürdürüyordu. Uzunmehmet Camiinin yanında halkımıza daha açık, daha yeşil, peyzaj açısından 7’den 70’e halkımızın daha çok faydalanacağı bir alanın uygun olacağına Çevre ve Şehircilik Bakanımız, Valiliğimiz ve biz kanaat getirdik. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın 8 Mayıs 2021 tarihinde Uzunmehmet Camiinin açılışı ve şehrimizi ziyaret için geldiğinde Manolya Park diye tabir ettiğimiz alanında peyzaj çalışmaları biter. Vatandaşımızın daha kaliteli vakit geçireceği bir alanı inşallah hep beraber kazanırız. Bizim bilgimiz dahilinde oluyor ama yer İl Özel İdarenin olduğu için orda ki yüklenici ile ilgili süreci valiliğimiz ve İl Özel İdare Genel Sekreterimiz takip ediyor. İnşallah 8 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde cami açılışımızı ve oradaki sosyal tesisin açılışını hep beraber yaparız.” diye konuştu.

“MERKEZ ÇARŞISI ZONGULDAK’IN KALBİNDE GÖZBEBEĞİ BİR YER AMA”

Zonguldak kent merkezinde yıllardır yıkılması gündeme gelen ve geçtiğimiz günlerde yağan yoğun kar yağışında yeniden gündeme gelen Merkez Çarşısı ile ilgili gelişmeleri de anlatan Belediye Başkanı Alan, “Merkez Çarşısı esnaflarımızla geçtiğimiz günlerde belediyede misafir edip süreçle ilgili konuşmuştuk. Merkez Çarşısı ile ilgili süreci 12 Şubat’ta oradaki esnaflarımıza tebligat yapmak kaydıyla binanın depreme dayanıklılık testinin yapılması için talepte bulunduk yasal süre doldu. Merkez Çarşısı esnaflarımız bu testi yaptırmadığı için belediye olarak depreme dayanıklılık testini yaptırıyoruz. Mart ayının sonlarına doğru test sonucuna göre bir yol alacağız. Son aldığım bilgiye göre zaten oradaki esnaflarımız kendi aralarında bir tüzel kişilik kurarak yönetim oluşturmuşlar. Oradaki esnafımızda artık biran önce kararın verilip ticaretlerinin daha iyi hale gelmesi için daha dayanıklı ve yeni binada ticaretlerine devam etmek istiyorlar. Merkez Çarşısı Zonguldak’ın kalbinde gözbebeği bir yer ama şuan ki görüntüsüyle depreme dayanıklı mı, dayanıksız mı soru işaretleriyle herkesin aklı karışık. İnşallah test sonucuna göre en sağlıklı kararı vereceğiz. Oradaki esnaflarımız ister kendileri yapmak ister ya da birine yaptırmak isterler. Bizler elimizden gelen desteği vereceğimizi kendilerine söyledik. İnşallah merkez çarşısı yenilenir.” şeklinde söyledi.

 Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHALE, RÖTAR, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı