İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Haber
22 Mayıs 2022 - Pazar 15:30 Bu haber 1180 kez okundu
 
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
SİYASET Haberi
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığı tarafından partiye toplu katılım ve kahvaltı programı düzenlendi.

Kozlu Ilıksu’da düzenlenen programa; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Zonguldak Sorumlusu Bedri Yaşar, İl Başkanı Yavuz Erkmen, İlçe başkanları, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk’ün yanı sıra Zonguldak eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, KDZ. Ereğli eski Belediye Başkanı Murat Sesli, Devrek eski Belediye Başkanı Mustafa Semerci ve Karaman Belediyesi eski Başkanı Mustafa Kalaycı’nın MHP’nin Zonguldak kurucularından Avukat Celal Yetimoğlu, geçtiğimiz günlerde MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Ersin Akyüz, DEVA Partisi Eski Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt da katıldı.

Programda değişik siyasi partilerde aktif görevlerde bulunan veya üye olup da istifa eden çok sayıda siyasetçi İYİ Parti’ye katılarak, İYİ Parti rozeti takıldı.

ERKMEN: TÜRKİYE’DE VE ZONGULDAK’TA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ

Programın açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen; “Birlik ve beraberliğin olduğu yerde başarı olur” diyerek yaptığı konuşmada; “İYİ Parti olarak kuruluşundan bugüne 4 yılı aşkın bir süre oldu 5’nci yıla yaklaşıyoruz. Geldiğimiz noktada İYİ Parti’nin önemini, siyasetteki yerini bütün arkadaşlarımız biliyor. Ben böyle anlamlı bir günde programlarını bırakıp bizimle birlikte olan Genel Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı ve Samsun Milletvekilimiz Bedri Yaşar beyefendiye çok çok teşekkür ediyorum, saygılarımızı ve sevgilerimizi iletmek istiyorum. İYİ Parti şu anda iktidara koşuyor. Yürüyor demiyorum, koşuyor. Çünkü Sayın Genel Başkanımızın ifadesi ile millet bizi çağırıyor. Bütün arkadaşlar sahayı dolaşıyor. Bizler dolaşıyoruz, gördüğümüz nokta vatandaşımız bir an önce sandığı n önüne getirileceği zamanı bekliyor. Er geç gelecek ve sonuç itibari ile de hepimiz biliyoruz ki, bu iktidar gidecek. Çünkü milletimiz artık dayanamıyor, dayanacak takati kalmadı. Bakın Zonguldak genelde emekli şehri olarak bilinir yaş ortalaması yüksektir. İşte emeklilerin hali, memurların hali, bütün çalışanlarımızın, işçi arkadaşlarımızın hali ortada. Esnaf arkadaşlarımız bitmiş vaziyette, sanayicilerimiz bitmiş vaziyette. Böyle bir ortamda siyasi iklimin değişmesi lazım. Siyasi iklimin değişmesi ile de biz inanıyoruz ki Allah’ın izni, milletimizin takdiri ile İYİ Parti iktidar olacaktır ve biz şu iddiamızı Türkiye’de de birinci parti olma, Zonguldak’ta da birinci parti olma iddiamızı bir kez daha burada yineliyoruz. Hiçbir arkadaşımızın şüphesi olmasın, hiçbir arkadaşımızın kafasında en ufak bir kuşku olmasın biz birinci parti olacağız. Hem Türkiye’de olacağız, hem de Zonguldak’ta olacağız. Bakın bunu sahayı bilen, sahaları gezen ve sürekli olarak da insanlarla temas kuran birisi olarak söylüyorum; Biz Zonguldak’ta da birinci parti olacağız. Yeter ki inanalım, birlik beraberliğimizi sıklaştıralım ve sonuç itibari ile biz Allah’ın izni ile burada da birinci parti olacağız. Ben bütün arkadaşlarımızın kuruluşundan bu güne emek veren, gayret sarf eden bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

YAŞAR: FABRİKALARININ TAMAMINI SATTILAR

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar da yaptığı konuşmada,  AK Parti iktidarının genel politikası ve son aylarda yaşanan ekonomik, iç ve dış politikalarından bahsettiği konuşmanın ardından Zonguldak ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Bedri Yaşar yaptığı konuşmada şunları ifade etti:  “Zonguldak deyince aklımıza ne geliyor? Türkiye Kömür İşletmeleri geliyor. Türkiye’nin ve Zonguldak’ın ekonomisi dediğimiz de aklımıza ne geliyor. Türkiye Taşkömürleri Kurumu geliyor. Bakın Meclis’te bunu biz denetliyoruz. Çarşamba günü de denetleyeceğiz. Şimdi yine gözlerini TTK’ya dikmişler, ‘Çinlilere satacağız’ diyorlar. Buradan net olarak söylüyorum; biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bunlar ne bulduysalar sattılar.

Şeker fabrikalarının tamamını sattılar, gübre fabrikalarının tamamını sattılar, çimento fabrikalarının tamamını sattılar. Peki, bugünkü pahalılığının sebebi nedir? Fiyatlara müdahale edememelerinin sebebi işte budur. Elimizde şeker fabrikalarının yüzde 25’i kaldı. Şeker zamlarına müdahale etme şansları var mı? Çimento fabrikaları hiç kalmadı. Beton fiyatlarının artmasına müdahale etme şansları var mı? Hayır.

Kömür işletmeleri de aynı şekilde. Gözlerini diktiler, 'Zarar ediyor’ diyorlar. Zararı nasıl ortadan kaldıracağımızın çözümünü üretmek yerine, Varlık Fonu’na devretmeyi planlıyorlar. Varlık Fonu’na devredilen hiçbir kurumun kar ettiğini görmedik. Bunu da, Varlık Fonu’na devrettiler. Bunların ‘Maşallah’ dedikleri, 40 gün yaşamıyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz.

“KÖMÜR ÜRETMEK İÇİN İŞÇİ ALINMALI”

Taşkömürü İşletmelerinin süratle eleman alması lazım. Kadrosu var ama eleman almıyorlar. Bir şey tutturmuşlar; ‘Yerin üstünde çalışanların sayısı, yerin altında çalışanlardan daha fazla; kurum o yüzden zarar ediyor’ diyorlar. Muhalefet gibi konuşuyorlar. Kardeşim bunun çözümünü üretmek sizlerin elinde değil mi? Bugün ülkemizde ne kadar kömür üretilirse üretilsin ihtiyacımızın yüzde 7’si karşılanabiliyor. Yani ne kadar üretebilirsek üretelim alıcısı hazır. Neden üretmiyoruz, Neden teknolojik yatırımlar yapmıyoruz?

Türkiye’de taşkömürüne yapılacak yatırımların, Ay’a gitmekten daha kolay olduğuna inanıyorum. Devlet buna yatırım yapacak ki, şehirle özdeşleşmiş kurum olan TTK, ülkemizin ihtiyacı olan kömürü üretsin.

Kömürle birlikte sanayinin de geliştirilmesi gerekiyor. Cumhuriyetin ilk dönemlerinde kömür üretiminin yanında Zonguldak’a ERDEMİR, ÇATES, KARDEMİR, Filyos Ateş Tuğla fabrikaları kurulmuştur. Bugün bunların tamamı satılmıştır”  diye konuştu.

PAÇACI: İYİ PARTİ EN AZ 3 DÖNEM TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BİRİNCİ PARTİSİ OLACAKTIR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı da yaptığı konuşmada mevcut iktidarın ekonomik politikalarını eleştirdi ve Türkiye’nin ekonomik ve sosyal anlamda çok zor günler yaşadığını söyledi.

Paçacı; “Bu dönem yiğit kahraman bir kadın çıktı ‘ben bu düzeni değiştireceğim. ‘Ben bu düzeni düzelteceğim’ dedi ve İYİ Parti’yi kurdu. Bu cesur insanın adı Meral Akşener’dir. Meral Hanımın kurduğu İYİ Parti bütün siyasi dengeleri alt üst etmiştir. Bugün şunu söylüyorum; İYİ Parti bir yıl sonra iktidarda olacaktır ve bir yıl sonra eğer bir araya gelirsek, iktidar partisinin mensupları olarak bir araya geleceğiz inşallah. Daha sonraki yıllarda ise şunun altını kalın çizgilerle çiziyorum; İYİ Parti en az 3 dönem Türkiye’nin en büyük birinci partisi olacaktır. Buna inanın ve bunun böyle olacağını da Allah nasip ederse hepimiz göreceğiz. ” diyerek İYİ Parti’nin iktidar olacağını ve Türkiye’nin her alanda başarılı olacağını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından; İYİ Parti’ye katılanlara İYİ Parti rozeti takıldı.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ’DEN, GÖVDE, GÖSTERİSİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Yorumlar
Haber Yazılımı