İYİ PARTİLİLER TÖREN ALANINI TERK ETTİ
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 12:28 Bu haber 1126 kez okundu
 
İYİ PARTİLİLER TÖREN ALANINI TERK ETTİ
GÜNDEM Haberi
İYİ PARTİLİLER TÖREN ALANINI TERK ETTİ

Erkmen, “Böyle günler sadece tek partinin günleri değildir. Zonguldak’ın sahibi biziz” şeklinde verilen mesaj çok yanlıştır ve Zonguldaklılar tarafından da kabul edilmez.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu 101. yıldönümü ve Uzun Mehmet’i Anma Programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesajın okunmamasını ve Ege halkoyunları sergilemesine tepki gösterdi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, “Bugünler önemli günler ve herkesin sahiplenmesi gereken gurur günlerimizdir. Biz o düşünceyle, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, Zonguldak’ın Kurtuluş Gününü kutlayan ve Uzun Mehmet’i anan mesaj göndermiştir. Biz bunu Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ile Özel Kalem Müdürlüğü’ne ilettik ama bırakın mesajın okunmasını ismi bile gönderenlerin arasında sayılmadı. Bu bizi üzdü. Böyle günler sadece tek partinin günleri değildir. Niye korkuluyor, niye başkasının kutlamasından korkuluyor, Zonguldak’ı başkasının sahiplenmesinden korkuluyor? Zonguldak hepimizin. Böyle günleri hepimizin sahiplenip, kutlaması gerekirken; “Zonguldak’ın sahibi biziz” şeklinde verilen mesaj çok yanlıştır ve Zonguldaklılar tarafından da kabul edilmez.

“KINIYORUM”

İkinci dikkatimizi çeken bir husus ise; Zonguldak’ın kurtuluş gününde, Zonguldak’ın değerlerini ön plana çıkarmamız gerekirken, halk oyunları gösterisine baktığımız zaman tamamen başka yörelere ait oyunların sergilendiğini görüyoruz. Oyunları sergileyen arkadaşlarımızın emeklerine teşekkür ediyorum ama böyle bir günde Zonguldak’ı düşünüp, Zonguldaklılık bilincinin ne olduğunu burada kendi açılarından gösterenleri de kınıyorum. Çünkü Zonguldak’ta bugün Zonguldaklıların sahip çıkması gereken bir gündür. Zonguldaklıların, Zonguldak’ın değerleriyle gururlanması gereken bir gündür. Lafa gelince ‘Biz Zonguldaklıyız’ diyenlerin, Zonguldak’ı ne şekilde temsil ettiğini de herkes görmüş oldu. O yüzden biz tören alanından ayrılıyoruz, kutlamalarla kendilerini baş başa bırakıyoruz.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİLİLER, TÖREN, ALANINI, TERK, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı