KANSER HASTALARINA ÜZÜCÜ HABER: O DA GİTTİ…
Haber
15 Nisan 2021 - Perşembe 14:01 Bu haber 1337 kez okundu
 
KANSER HASTALARINA ÜZÜCÜ HABER: O DA GİTTİ…
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin tek Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Engin istifa etti.
GÜNDEM Haberi
KANSER HASTALARINA ÜZÜCÜ HABER: O DA GİTTİ…

BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin tek Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Engin istifa etti. Diğer illere oranla kanser hastalığı riskinde ve sayısında ileri düzeyde olan Zonguldak’ta  profesörlük mevkiinde tek olan Hüseyin Engin dışında Medikal Onkoloji Uzmanı’nın olmaması ise kanser hastaları tarafından büyük üzüntüyle karşılandı. 
Engin’in istifası ile ilgili şu açıklama yapıldı: “Sayın Zonguldaklılar,  Tıp Fakültemizin tek Medikal Onkoloji uzmanı Zonguldaklı kardeşimiz meslektaşımız Prof. Dr. Hüseyin Engin’in istifa haberini üzülerek öğrenmiş bulunuyorum. Bu kadar yoğun kanser hastasının olduğu bir şehirde bölgenin Radyoterapi de veren tek 3. basamak bir hastanesinde onkolog olarak tek başına senelerdir çalışıyor olması takdire şayan ancak ilin ve üniversitenin karar vericilerinin onkoloji ünitesinin akademik personel ihtiyacını vakti ile yerine getirmemiş olması, BEÜ hastanesinin maddi ve manevi olarak hekimleri tatmin edemiyor olması, şartların iyileştirilmemesi bugün geldiğimiz sonucun ana nedenleridir. Kanser hastasına yaklaşım multidisiplinerdir. Sonuç olarak şu an itibarı ile tüm kanser hastalarının merkezimizde izlenmesinde sorunlar yaşanacaktır. Bu aciliyet arz eden sorunun tüm Zonguldak tarafından sahiplenilmesi gerekir. Umarım kısa zamanda sorun çözülür. İlginize teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KANSER, HASTALARINA, ÜZÜCÜ, HABER:, O, DA, GİTTİ…,
Yorumlar
Haber Yazılımı