“KENETLENMEMİZ, BİRLİK OLMAMIZ ŞART”
Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 16:37 Bu haber 1300 kez okundu
 
“KENETLENMEMİZ, BİRLİK OLMAMIZ ŞART”
SPOR Haberi
“KENETLENMEMİZ, BİRLİK OLMAMIZ ŞART”

Misli.com 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor’un Kulüp Başkanı Süleyman Caner, önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle maddi açıdan oldukça zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Süleyman Caner, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın Zonguldak Kömürspor’un bir parçası olduğunu söyledi. 
 
“İDMAN SAHASI VE TESİS EN KISA SÜREDE YAPILACAK”
 
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman yaşadıkları en zor sezon olduğunu belirterek şöyle konuştu. “Çok zor ve sıkıntılı, özellikle ekonomik olarak zor bir sezonu geride bıraktı.  Başta Sayın Valimiz olmak üzere Belediye Başkanımız, Emniyet Müdürümüz bu sezon sıkıntımız olduğu her dönemde yanımızda oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Takımımızın en büyük eksiği tesis ve idman sahası. Kilimli’de alternatif yerler var. En uygun yere Valimizin desteği ile Zonguldakspor için idman sahası ve tesis en kısa sürede yapılacak.” dedi.
 
“BAŞKANIMIZ ZONGULDAKSPOR’U MAĞDUR ETMEYECEKTİR”
 
Kulüp Başkanı Süleyman Caner; “Zonguldakspor’un tek gelir kaynağı Lavuar alanındaki otopark. Belediye Başkanımız bu konuda bize büyük destek verdi. Ancak Lavuar alanı ihale edildi. Otopark iptal olduktan sonra Lavuar Alanı yenilendiğinde Başkanımız Zonguldakspor’u mağdur etmeyecektir. Çünkü Başkan Selim Alan Zonguldakspor’un bir parçasıdır.” şeklinde konuştu.
 
BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ
 
Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner takımın kümede kalmasının ardından emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Caner “Zonguldakspor’un kümede kalmasında başta Zonguldakspor A.Ş. Başkanımız Hakan Hürfikir, Teknik Sorumlu Barış Şeref ve teknik heyet, tüm futbolcu kardeşlerime, emeği geçen tüm yöneticilerimize ve bizi destekleyen, yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
“SAĞ SALİM LİMANA YANAŞTIRDIĞI İÇİN KUTLUYORUM”
 
Teknik Adam Barış Şeref’i kutlayan Başkan Caner; “Barış Şeref kardeşimiz Zonguldak çocuğudur. Takıma yıllardır hizmet verdi. Ancak ilk kez Teknik Sorumlu olması nedeniyle geçmişte yaşanan zorluklar ve sorunlarla bu sezon yüz yüze, bire bir yaşamak sorunda kaldı. Sorunlarla karşı karşıya kaldı, bu sorunları da başarıyla futbolcuları ile birlikte aşmayı başardı. Kendisini takımı sağ salim limana yanaştırdığı için kutluyorum.” dedi.
 
“DUYGUSAL BİR KONUŞMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”
 
Barış Şeref’in Afyonspor maçı sonrasında futbolcuları toplayarak saha ortasında yaptığı;  “Şu kadar topluluğa Zonguldak bakamadı, ama bu kadar bizler Zonguldak’a mutluluk verdik” şeklindeki duygusal konuşmaya da değinen Başkan Caner, “ Barış hocamız Afyonspor maç sonrasında futbolculara hitaben yaptığı duygusal konuşmasında yanlış anlaşılmış olabilir. Ama kesinlikle art niyet içiren bir konuşması yok. Bütün sezon boyunca yaşanan zorluklar ve stresin etkisiyle yapılmış bir duygusal bir konuşma olduğunu düşünüyorum. Yoksa Barış hocamız Valimiz ve Belediye Başkanımızın verdiği destekleri kendisi de birebir bilmekte.” dedi.
 
 
“ACİLEN OTURUP YENİ SEZON PLANLAMASININ YAPILMASI LAZIM”
 
Başkan Caner yeni sezon planlamasının acilen yayılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Zonguldakspor’un en kışı sürede yeni sezon planlaması için Vali, Belediye Başkanı, Milletvekillerimiz ve kentin ileri gelenlerinin önderliğini acilen oturup yeni sezon planlamasının yapılması lazım. Bir üst lige nasıl çıkılır onların planlaması yapılması gerekiyor.”
Caner, “Zonguldakspor Zonguldak’ın tanıtım yüzüdür. Bugün insanlar nasıl Adana Demirspor’u ve Giresunspor’u konuşuyorsa, Zonguldakspor’da bu takımlardan biri olmalı. Bu oluşumu sağlamak için Zonguldak olarak kenetlenmemiz, birlik olmamız şart.” dedi.
 
Haber Merkezi
Kaynak: Editör:
Etiketler: “KENETLENMEMİZ,, BİRLİK, OLMAMIZ, ŞART”,
Yorumlar
Haber Yazılımı