KÖMÜRSPOR-DURMUŞ KABAKÇI- ALAATTİN KURNAZ
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 16:53 Bu haber 1648 kez okundu
 
KÖMÜRSPOR-DURMUŞ KABAKÇI- ALAATTİN KURNAZ
GÜNDEM Haberi
KÖMÜRSPOR-DURMUŞ KABAKÇI- ALAATTİN KURNAZ

KÖMÜRSPOR-DURMUŞ KABAKÇI- ALAATTİN KURNAZ

 

 

 

Yiğitlerin değil sorunların harman olduğu diyar Zonguldak.

Biri bitmeden diğeri başlıyor maşallah. Yeni sorun Kömürspor.

Aslında, sorun şehir takımının isminden başlıyor.

Aklısıra ‘Destek’ verdiklerini avaz edenler, ‘Zonguldakspor’ diye başlıyorlar.

Sahi bu ‘Zonguldakspor’ Türkiye liglerinin hangisinde futbol müsabakalarına çıkıyor. Türkiye liglerinde Zonguldakspor diye bir takım var mı?

Bahsettiğimiz Zonguldak Kömürspor. Geçtiğimiz sezon küme düşmekten kıl payı kurtarmış.

Son günlerin aktüel konusu yine… Kulüp, ‘Şirket’ ve ‘Dernek’ yönetiminden oluşuyor. Çift başlı. Ancak, son günlerde herkes konuşuyor, bu iki yetkili konuşmuyor.

En azından şirketin başındaki isim(Hakan Hürfikir)kamuoyu önünde değerlendirme yapmalı. Kulüpten alacağı/borcu var mı? Rivayet o ki, 3 milyon lira alacağı var/mış…

Rivayet o ki, Özel sektör Kömür işletmecilerinden Alaattin Kurnaz, kulübü alacakmış. Daha doğrusu, kulüp Kurnaz’a verilecekmiş. Yada, Kurnaz kulübün içine çekilecek/miş!.. 629 Adımlık şehirde ‘Dedikodu’ biter mi? 

Yine rivayet o ki, Alaattin Kurnaz ‘Beyaz sayfada varım’ demiş.

Beyaz sayfadan kasıt, ‘Geçmişi silerim, çift başlılık istemem. Yönetimimi kendim belirlerim’ demek olsa gerek.

Bir diğer ‘Laf’ dolaşıyor etrafta. ‘Özel sektör işletmeleri kulübe sahip çıkacakmış! Hiç zannetmiyorum. 15-20 tane redevanslı saha işletmecisi var. Beş tanesi takılmaz bu işe.

Özel sektör işletmeleri tamamı katılsa 50 bin lira destekleri olur. En azından Lavuar Alanı’ndan gelen otopark geliri kadar etkili bir para. Lavuar Alanı yıkılınca yerini dolduracak para.

Aslında, ortada dönen tezvirat ‘Şehir takımı- şahıs takımı’ tartışması. Şahsen ben de şehir takımı oluşursa daha istekli ve ciddi sahiplenme olur düşüncesindeyim.

Genç Alaattin Kurnaz’ın başarılı müteşebbisliği, geçmişte yediği bir dünya kazık sonrası hayata ve olaylara sağlam bakması ve basmasından kaynaklanıyor.

Beyaz Sayfadan kasıt, geçmişte patinaj yapan isimleri hatırlamasından olsa gerek. Mesela, Durmuş Kabakçı. Şimdilerde piyasaya çıkmaya başladı. Üç lafından ikisi yine ‘Beni yüzlük yaptılar…’ oluyor. Adamın ‘Halet-i Ruhiyesi’ halâ düzelmemiş.

Yine geçmişte hatırlanan ‘Mustafa Yazıcı’nın başkanlığı meselesi var. Zamanın Valisi Sayın Yavuz Erkmen, kulübü alması için Zonguldak’a davet etmişti. Sayın Yazıcı gelmiş, İsmail Aydoğan ve birkaç kişi ile fikir teatisi sonunda vali ile toplantısında ‘İlginize teşekkür. Ben düşünmüyorum’ demişti.

Demek ki, istediği beyaz sayfa kendisine sağlanmamıştı.

Velhasıl-ı kelam; Şehrin bir takımı, liglerde en iyi yere layıktır. Maalesef bu gün şehrin sorunu durumunda… Şehrin Valisi ve Belediye Başkanı, kısa vadeli de olsa bu sorundan ’Taktik/teknik’ olarak kurtulmak istiyor ve ‘Alaattin Kurnaz’ı  öne itiyorlar.

Zonguldak Kömürspor’u düşündüğünü iddia edenler(!) şehir içi ve dışında yoğun kulis toplantılarıyla, nalıncı keseri gibi kendilerine yortuyorlar.

yapılacak olan, seçilmiş ve atanmışlar başta olmak üzere, şehrin paydaşları bu sorunu ‘Dipten’ tamamen ortadan kaldırmaktır. Önce ‘Samimi’ sonra ‘Dürüstçe’ fikirlerini ortaya koymalıdır.

Gerek var mı, yeni Durmuş Kabakçılar yaratmaya?

Zonguldak Kömürspor’un şehrin ortak paydası olması için yapılacak olan ‘Beyaz sayfa’ açmaktır. Gerisi laf-ı güzaftır.

 

 

‘ARAÇ’ SORUNLU ŞEHİRE BAKARMISINIZ?

 

Şehir, Spordan siyasete, sosyal hayattan ekonomiye ‘TIRT’ olmuş.

Açılan maske fabrikasında 50 kişi, yeni cami de 30 kişinin ekmek yemesinden mutlu oluyorum elbette.

Ancak, 600 bin nüfuslu şehirde 137 bin çalışan, 165 bin Emekliye bakıp, ‘Nüfusun yüzde 50’sinin evine para giriyor’ demek, ‘Abesle iştigalin babasıdır’.

Emeklinin çoğunun evine ayda 1.500 lira giriyor. ‘Laf-ı güzaf’ sahipleri, delikanlıysanız, 1.500 lira ile siz ev geçindirsenize!..

Kaldı ki, bu şehirde İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı 50 bin olduğu unutulmamalı.

Manzaraya bakar mısınız? Sorunlar ‘Kafiyeli isim tamlaması’ gibi… Hastanenin Otopark sorunu, halk otobüsü sorunu, trafik sorunu… Hep birbirleriyle temaslı işler. Hem de halkı/seçmeni yontan sürtünme temaslı işler. Ortak sorun ‘Araç’. Şehrin sakini bile olamamış tiplerin; şehrin sahipliğine soyunup, maroken koltukları doldurmalarının sonucudur bu manzara-i umumiye!

Vatandaş bina yaparken otopark parası alır, otopark yapacağına örtülü ödenekte kullanırsan, mahallelere geniş itfaiye araçları bile giremez duruma gelir. Çarşı içinde ‘Çok katlı’ diye ucube binalar dikip otopark yapmazsan, cadde ve sokakları ‘Avanta Park Apaçilerinden’ kurtaramazsın.

‘Sorun halletti’ desinler diye ‘Halk Otobüsü’ işini ‘Abur-cubur’ yaparsan, otobüs işi tekler, seçmenlerin duraklarda pinekler… 12 Halk Otobüsü seferden çekilmiş. Konkordato fink atıyor… İlgililer ‘Melul melul’ bakıyor.

Aklıma, bir zamanların Milli Eğitim Bakanı’nın ‘Bu okullar olmasaydı, Milli Eğitimi ne güzel idare ederdim’ sözü geldi.

Şimdi… Şehrin seçilmiş ve atanmışları bu ‘Nahoş’ manzara bakıp ‘Bu araçlar olmasaydı, bu şehrin trafik sorununu ne güzel hallederdim’ diyorlar mıdır sizce?

Bence diyorlardır.

Ancak, sivil toplum ruhu olmayan şehirde, ne seçilmiş nede atanmışlar ortaya çıkıp, ‘Bu araçlarla ilgili sorunu çözeceğiz’ demiyorlar.

 

 

BİZİM ZEVAT YİNE SAĞIRA YATTI!..

 

 

Çevre haftası dolayısıyla seçilmiş ve atanmışlar, ‘bir vesile’ kameralar karşısında ‘Arzu endam’ edip, reklam pastasından paylarını aldılar.

Babalar günü, teyzeler günü gibi, Çevre Haftası da kutlanmış oldu. Dolayısıyla şimdi, yapılan görüntülü icraatlar üst düzey paylaşılıp, ‘Görev ifa edilmiştir’ yazısı ile meram anlatılacak.

Tam da ‘Çevre günü’ etkinlikleri kapsamında, vilayet önünde Sayın Vali resim sergisini gezerken; ‘Santral külü mü, Müsilaj mı’ başlıklı yazı ve resimler paylaşacağımı, bu resimlerinde sergide yer almasını istediğimi belirtmiştim.

Müsilaj dediğim, Marmara Denizi’ni berbat eden bir çeşit köpük/deniz salyası/kirlilik. Devlet öncelik verip özel müdahale yapıyor.

Önceki gün, Santraller bölgesinden(Çatalağzı-Muslu) Zonguldak Limanı’na doğru akan köpüğü sormuştum yetkili ve ilgililere! Yetkililerden kasıt, Valilik, Belediyeler, Üniversite ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü…

Hayret bir şey ya!

Santraller bölgesinden Zonguldak Limanı’na doğru akan ‘Bu kül yada müsilajı’ koca şehirde kimse görmemiş.

peki, yazılı basın ve internet medyasında (Twitter, Face book, gazete) nasıl görmemişler?

İşine gelmeyince görmüyorsun demek ki!

 

 

ESKİ DOST ÖZKANCA VEFAT ETTİ

 

 

Kdz. Ereğli’nin tanınmış politik simalarından, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe eski başkanlarından Mehmet Özkanca vefat etti.

Çok eski bir dostum ve ülküdaşım. Çevresinin örnek olarak gördüğü şahsiyetlerden biri. Dostluğumuz Kara Eylül(12 Eylül) öncesine dayanıyor.

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamadı.

Allah rahmet etsin, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum

 

 

İÇ HAT UÇUŞLARI NEDEN

 28 EKİM’DE BİTECEK?..

 

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gezisinden iki gün öncesi açıklandı, Zonguldak Havaalanı’nda iç hat seferlerinin(Zonguldak-İstanbul) bu ayın 17’sinde başlayacağı.

Uçuşların biteceği tarih ise 28 Ekim 2021 olarak açıklanması yine kafaları karıştırdı.

Bu ani gelişme, geçenlerde yazdığımız gibi siyaset açısından bir ‘Gaz alma’ operasyonumu idi?

İç hatlarda Zonguldak-İstanbul seferleri Karadeniz için bir transfer/aktarmalı seferden başkası değil.

Zonguldaklı için ‘Yetmez’ ama, yine de hizmetin bir çeşidi.

Derdimiz, yolcu kapasitesi açısından Kastamonu’dan bile yoğun olan Zonguldak’ta iç hat seferlerinin ’Ciddi/sürekli’ olmaması.

2019’da Zonguldak’a geldiğinde, verdiği talimatla seferlerin başlamasına neden olan Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Zonguldak’ın yolcu kapasitesini bilse; yine talimat vereceği kuvvetle muhtemeldir.

Burada, halkın beklentilerini aktarmasından çok, seçilmiş ve atanmışların üst düzey müdahale ve müracaatlar ile sorunun çözümünde etkili olması bekleniyor.

Zonguldak, sadece dış hatlarda değil, sadece Zonguldak-İstanbul üzerinde değil; Antalya ve Trabzon’a yapılacak seferlerde de yoğun yolcu kapasitesine sahip olduğunu gösterecektir.

Parti içinde ‘Hain ‘ arayan

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖMÜRSPOR-DURMUŞ, KABAKÇI-, ALAATTİN, KURNAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı