MEMİŞ: EMEKLİLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 15:11 Bu haber 620 kez okundu
 
MEMİŞ: EMEKLİLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI
GÜNDEM Haberi
MEMİŞ: EMEKLİLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş yaptığı açıklamada, Temmuz ayında emekliye verilen yüzde 8.45’lik artışın yetersiz kaldığı, emeklilerin hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

“Biz yüzdelik zamlara karşıyız, Biz seyyanen artış istiyoruz”  diyen Memiş, “Temmuz ayında emekliye verilen yüzde 8.45’lik artışın yetersiz kaldığı emeklilerimizi hayal kırıklığına uğrattı.
Şöyle ki 5500 prim ödeyen bir emekli arkadaş 7-8 bin gibi bir meblağ alıyor. 8-9 bin prim ödeyen bir emeklimizde 1500 lira gibi bir meblağ alıyor. Soruyorum size, bu adalet mi neye göre zam veriyorsunuz. 6-7 çeşit emekli yarattınız. Bir tarafta aç bir tarafta tok çok prim ödeyen aç 6-7 çeşit emekli yarattınız Yüzde 70’le emeklilik varken emekliyi aç bırakmak için maaş bağlamayı yüzde 70’den yüzde 35’e çektiniz.
Biz size hakkımızı helal etmiyoruz. Allah aşkına bu günlük hayat pahalılığında 1500 lira ile geçim sağlanır mı? Bunu bize bir öğretseniz, bugün için tek kişi bile bu 1500 lirayla geçinemez. Kira verdiğini düşünün. Elektrik, su, doğal gazlı evde zaten oturamaz. Aldığı 1500 TL ev kirasına dahi yetmez. Allahtan korkun. O yüce peygamberin sözünü unutmayın diyeceğim ama siz onu çoktan unuttunuz. 
Ben hatırlatayım. ‘Komşusu açken tok uyuyan bizden değildir’ diyen o yüce peygamberi hatırlayın” şeklinde tepki gösterdi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MEMİŞ:, EMEKLİLER, HAYAL, KIRIKLIĞINA, UĞRADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı