MEZARDA MI AŞILAYACAKSINIZ?
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 17:05 Bu haber 1699 kez okundu
 
MEZARDA MI AŞILAYACAKSINIZ?
GÜNDEM Haberi
MEZARDA MI AŞILAYACAKSINIZ?

Zonguldak’ta coronavirüs vakaları her geçen gün artmaya devam ederken, yüz yüze eğitim sebebiyle Milli Eğitim camiasında endişeli günler yaşanmaya devam ediyor. İnanış Gazetesi’nin 6 Nisan Salı günü manşetten verdiği ‘Yüz yüze eğitim tehlikede’ başlık haberin ardından eğitim sendikalarından peş peşe açıklamalar geldi.

 

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur Sen) Zonguldak İl Başkanı Kamuran Aşkar, öğretmenlerin aşılanmamasına rağmen yüz yüze eğitim verilmesine çok sert tepki vererek, “Öğretmenleri mezarda mı aşılayacaksınız?” dedi. Zonguldak genelinde bir çok okulda vaka sayılarının arttığına dikkat çeken Aşkar, en az 15 gün süreyle okulların kapatılması gerektiğini ifade etti.

 

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim Sen) İl Başkanı Şahin Ören ise  vaka sayılarında yaşanan artışa rağmen, yüz yüze eğitime devam edilmesine, “Öğretmenleri öldürmek mi istiyorlar?” sözleri ile tepki gösterdi. Zonguldak il genelinde 100’ün üzerinde öğretmenin coronavirüse yakalandığına dikkat çeken Ören, bir an önce yüz yüze eğitime ara verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

“ÖĞRETMENLER TEDİRGİN”

Yüz yüze eğitime ara verilmesi gerektiğine dikkat çeken Memur Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar, “Öğretmenleri aşılamak için ölmelerini mi bekliyorlar? Mezarda mı aşılayacaklar? Bu tarihe kadar öğretmenler aşılanmalıydı. Öğretmenlerin aşılanması noktasında kesinlikle geç kalındı. Kaldı ki gerek öğrenci gerek öğretmenlerdeki vaka sayılarına baktığınız zaman mutlaka belli bir dönem ara verilerek, uzaktan eğitime geçilmesi gerekiyor. Zonguldak merkez içinde baktığımızda, özel eğitim okulları, Rüzgarlımeşe İlkokulu, Fatih İlkokulu, Üzülmez İlkokulu’nda hem hizmetliler hem öğretmen hem de öğrencilerde vaka sayılarında çok ciddi rakamlara ulaşıldı. Bu süreci pansuman tedbirler ile değil kalıcı çözümler ile geçmeliyiz. En 15 gün bütün okullar uzaktan eğitime geçmeli. Öğretmenler ciddi manada tedirgin.” dedi.

 

“RAMAZAN AYINDA KAPATILMALI”

Şahin Ören Zonguldak’ta 100’ün üzerinde öğretmenin coronavirüse yakalandığını belirterek, “Biz Mart ayından bu yana söylüyoruz. Şuan da yaptığımız bir araştırmaya göre 100’ün üzerinden öğretmen şuanda coronavirüse yakalanmış durumda. Öğretmen, öğrenci ve veli açısından çember daraldı. Bunların derdi ne? Öğretmeni öldürmek mi istiyorlar? Bir an önce aşılamanın başlaması lazım. İl Hıfzısıhha kurulunun karar alması lazım artık. Öğrenciler de coronavirüse yakalanıyor. Bu sebepten kapanan okullar da var. Bu biraz vurdum duymazlık. Öngörüsüzlüktür. Çünkü buralar kalabalık alanlar. Aşılamanın yapılması lazımdı. Devam edilirse kayıplarımız çok olacaktır. Ramazan ayında okullar tamamen kapatılmalı ve uzaktan eğitime geçilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MEZARDA, MI, AŞILAYACAKSINIZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı