MİLLETVEKİLLERİ KÖY TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU
Haber
24 Eylül 2021 - Cuma 11:19 Bu haber 1044 kez okundu
 
MİLLETVEKİLLERİ KÖY TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU
GÜNDEM Haberi
MİLLETVEKİLLERİ KÖY TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği köy temsilcileri buluşma programı Berrak Kafe’de yapıldı.

Köy temsilcilerine verilen kahvaltı programına AK Parti Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çalıkoğlu, Hamdi Uçar be İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli katıldı. 
Köy temsilcileri ile bir araya gelerek köylerdeki sorunların çözümü noktasında ciddi hamleler yapacakları belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek konuşmasında, “Bugün burada toplanmamıza vesile olan köy temsilcilerimizdir. Merkez ilçe tarafından düzenlenen bu programı nem arz etmektedir. Böyle bir büyük ailenin mensubu olarak burada köy temsilcileri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunarak 2023 hedefleri doğrultusunda enerjimizi ve sinerjilerimizi masaya koyuyoruz. Daha önceden de mahallelerde yaptığımız bu toplantıyı şimdi de köy temsilcilerimizle yapıyoruz.” dedi.

 


KARAVELİ: “12 BİN KÖY SEÇMİNİ OY KULLANMIYOR”


 Köylerde yaşayan 12 bin seçmenin oy kullanmadığını ve bu seçmenlerin mutlaka sandığa getirilmesi gerektiğini söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “Dönem dönem birçoğunuzla araya gelsek de bugün sizlerle birlikte bir araya gelerek sizlere olan değeri gösteriyoruz. Yaklaşık olarak 12 bin seçmenimiz sandıklara gitmiyor. Yine 10 bin civarında seçmeden yanlış oy kullanıyor. Bu konuda önemli bir komite kurup bu seçmenleri sandığa götürmemiz gerekiyor. 2023 hedefleri doğrultusunda sandıktaki oylar bizim çok önemli. Özellikle son zamanlarda bakanlıklardan hibe ödenekler alarak köylerimize yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Kayıp seçmeni sandığa getirmeniz çok önemli.” şeklide konuştu. 


UÇAR: “KÖYLERDE SAFLARI SIKLAŞTIRALIM”


Uzun bir pandemi döneminden sonra tekrar sahalarda sorunları incelemeye devam ediyoruz diyen AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar, “Bizleri sizlerle buluşturan ilçe teşkilatımıza teşekkür ederim. Uzun bir aradan sonra birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı değerlendirme yapma fırsatı bulduk. Pandemi sürecide yavaş yavaş bitecek inşallah. 19 yıldır iktidarımızın yaptığı çalışmaları yakınen bilen köy temsilcilerimiz var. Bizim askerliğimizi yapan önemli köy temsilcilerimiz var. Muhalefet ve sivil toplum örgütleri eleştirsin ne derse desin. Bu insanların ne memlekete ne etrafına nede kendilerine bir faydası yoktur. Onun için tartışma konusu yapmak isteyen zihniyetlerin düşünceleri bizi bağlamıyor. Uzun bir pandemi döneminden sonra tekrar sahalarda sorunları incelemeye devam ediyoruz. Birlikte rahmet vardır derler bizde bu uğurda yola çıktık. İl Genel Meclisi başkanımız uzun uzun bahsetmedi ama parti teşkilatında yıllarca çalışan kardeşiniz olarak bunu dile getirmek isterim. Nasıl şehir merkezlerinden alt yapı ve asfalt çalışmaları yapılıyorsa bu çalışmalarının hepsi köylerde de yapılıyor. Sadece ülke olarak değil dünya olarak önemli bir sıkıntıyla boğuşuyoruz. 2023 hedefleri doğrultusunda da safları sıklaştırarak daha azimli çalışmak zorundayız. Yapılan çalışmaların halkımıza kazandırılması konusunda bizlerde bu yatırımların takipçisiyiz. Özellikle yerel yöneticilerin ellerini dahi sürmemiş projeleri raflarda indirerek hayata geçiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.  


ÇOLAKOĞLU: “HEDEFİMİZ 2023”


AK Parti Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, “Uzun bir zaman sonra köy temsilcilerimiz ile köy kahvaltısı düzenlendi. Vekilimiz bir çok konuya değindi. Özellikle şunları söylemek istiyorum. Teşkilatlardan gelen bir milletvekili var karşınızda. Öyle bir zamandan geldik ki, su yok, kanalizasyonlar bitmiş yol yok. Öyle köylerden şimdi yaşanabilir köylere geldik. En alt kademeden en üst kademeye kadar elimizden gelen hizmetleri sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Partimizdeki arkadaşlarımız köy temsilcilerinin sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Bizlerde bu çalışmaların takibi noktasında sizlerleyiz. Cumhurbaşkanımızın koyduğu 2023 hedefleri noktasında hem içerde hem de dışarda dış güçler bizleri yıpratmaya çalışıyorlar. Ülkemizin her yerinde kargaşa ve kaos var. Bu kaos ortamını oluşturup bizleri yıkmaya çalışıyor. Son zamanlarda ekonomik anlamda sokulmaya çalışılan ekonomik buhranda da en kısa zaman aşacağız. Dünya beşten büyük diyen bir Cumhurbaşkanımız var. İnşallah tüm hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu kutlu davada biz neyiz ki, demeyin. Bu kutlu yürüyüşte sizlerin de önemli bir payınız var. Bu anlamda sizleri önemsiyorum.” dedi. 

 


TÜRKMEN: “ALLAH DİRLİĞİNİZİ BİRLİĞİNİZİ DAİM EYLESİN”


AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, “Bu organizasyonu hayata geçirip bizleri sizlerle buluşturan ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Aslında söylenecek her şey söylendi. Dünya büyük buhrandan geçiyor. Aklımız başımıza gelir de bu zor günleri atlatırız. Gücü yeten gücü yetene zulmetmeden daha huzurlu bir dünya en kısa zamanda gelir diye umut ediyorum. Bölgemiz deprem bölgesi. Ülkemizin her yerinde depremlerle uğraşıyoruz. Yangın felaketleri oldu. İçimiz, ciğerlerimiz yandı. Bu zor günler bitecek. AK Parti önemli bir parti. Cumhurbaşkanımız bu partiyi kurduğu vakit şu cümleyi kurdu. Bu partiyi biz değil millet kurdu. Halkımıza efendi olmaya değil hizmet etmeye geldik. Biz bugün sizlerin huzurunda konuşabiliyorsak, dünya beşten büyük diyebiliyorsak bu güç Cumhurbaşkanımızdan geliyor. Bu zamana kadar partimize hizmet vermiş herkese teşekkür ediyorum. Ülke kendi bulunduğu coğrafi koşullardan kaynaklanan jeopolotik sıkıntılarla karşı karşıya geldi. Ama gelinen noktada artık geçmişte olan bu sıkıntılar sirayet oluyor. Geçmişten günümüze kadar olan darbelerden geçtik. En son 15 Temmuz’da kalkışma hareketi ile bu darbeye cesaret edenlerin cezaları veriliyor. Bizim irademizle bizim silahlarımızla ipotek koyamazsınız diyen bu aziz millet bizleri bu noktaya getirdi. Bizim her zamankinden daha fazla birliğe beraberliğe ihtiyacımız var. Bizim sizlerden istediğimiz köylerimizde de bu birlik beraberliğin oluşturulmasını istiyoruz. Muhalefet adı altında sadece konuşmak için konuşalara da gerekli dersleri veriyoruz. Hizmet edenler yıpranmaz. O yüzden de köylerde milletimizin karşısında yıprandım, yoruldum deme lüksünüz yok. Kurullarımız, belediyelerimiz, teşkilatlarımız çalışıyor. Bu zamana kadar yapılmayan hizmetler yapılıyor. Bu anlamda da yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Sizinle konuşma ve dertleşme fırsatı veren ilçe teşkilatımıza da teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından milletvekilleri köy temsilcileriyle basını kapalı görüştü.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLETVEKİLLERİ, KÖY, TEMSİLCİLERİ, İLE, BULUŞTU,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı