MİNİK ALPARSLAN’IN 13 AY ÖMRÜ KALDI
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 12:45 Bu haber 1341 kez okundu
 
MİNİK ALPARSLAN’IN 13 AY ÖMRÜ KALDI
Alparslan’ın yaşaması yardımlara bağlı
GÜNDEM Haberi
MİNİK ALPARSLAN’IN 13 AY ÖMRÜ KALDI

Dünyaya gözlerini SMA hastalığın pençesinde açan 11 aylık Alparslan Başoğlu‘nun 13 aylık ömrü kaldı.

Hastalığının çaresi ve ilaçları yurtdışında olan Alparslan Başoğlu’nun tedavisi için gerekli paranın yüzde 52’si hayırseverler tarafından toplandı.

Yaşaması hayırseverlerin desteğine bağlı olan Alpaslan Başoğlu’nun ailesi hayırsever vatandaşlara adeta yalvarıyor. İki yaşında hayata gözlerini yumması muhtemel olan minik Alpaslan Başoğlu şimdi 11 aylık.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Serdar oğlu köyünde yaşayan başoğlu ailesinin biricik oğulları Alparslan Başoğlu dünyaya SMA hastalığı ile doğdu.  Alpaslan Başoğlu’nun yurtdışında iki tedavinin maliyeti iki buçuk milyar dolar.

İki buçuk milyar doların yüzde 52’si hayırseverler tarafından toplanırken Alpaslan Başoğlu’nun kalan 13 aylık ömrünün uzaması için kalan paranın yüzde 48’ine ihtiyaç var. Avukat Merve Kır’ın öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası büyük ilgi görüyor. Tüm hayırseverlere seslenen Avukat Merve Kır Alparslan Başoğlu’nun yaşaması için gerekli olan parayı toplamak amacıyla Cumartesi akşamı sosyal medya üzerinden canlı yayın yapacağını duyurdu.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİNİK, ALPARSLAN’IN, 13, AY, ÖMRÜ, KALDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı