MÜSABAKALARDA ‘ULUS’ RÜZGÂRI
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 17:28 Bu haber 1277 kez okundu
 
MÜSABAKALARDA ‘ULUS’ RÜZGÂRI
SPOR Haberi
MÜSABAKALARDA ‘ULUS’ RÜZGÂRI

Türkiye Karate Grup Müsabakaları’nda üstün performans sergileyen Kuzey Mert Ulus, önemli başarılar elde etti. 
Bu sezon mart ve mayıs aylarında gerçekleştirilen ve okul sporları faaliyet programında yer alan Türkiye Karate grup maçları ve Şampiyonası’nda  Kuzey Mert Ulus rüzgarı esti.

Müsabakalara Zonguldak’ı temsilen katılan Zonguldak Karate İl Temsilcisi ve tecrübeli antrenör Yüksel Tok’ın sporcusu TED Zonguldak Koleji öğrencisi ve TED Zonguldak Kolejliler Spor Kulübü sporcusu Kuzey Mert Ulus, Mart ve Mayıs aylarında katıldığı ve büyük mücadele verdiği 4 branşta 3 birincilik 1'de ikincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Ulus, Mart ayında Tokat'ta yapılan okullar arası grup maçlarını ve Analig Grup Müsabakaları’nı birinci tamamladı. Ulus, daha sonra Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nı ikinci, Umut Genç Türkiye Şampiyonası’nın da çeyrek finaline ve son olarak da 23-25 Mayıs'ta Analig Yarı Finali ile Haziran ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası finaline katılmaya hak kazandı.
Zonguldak Karate İl Temsilcisi ve tecrübeli antrenör Yüksel Tok, “TED Zonguldak Koleji öğrencisi ve TED Zonguldak Kolejliler spor kulübü sporcusu Kuzey Mert Ulus'un başarısında emeği geçen Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdür Hakan Yüksel, TED Zonguldak Koleji okul ve Kulüp yöneticilerine ve Kuzey Mert Ulus'un ailesine teşekkür ediyorum. "dedi

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜSABAKALARDA, ‘ULUS’, RÜZGÂRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı