'NEGATİF DEĞİL POZİTİF HABERLER İSTİYORUZ'
Haber
18 Haziran 2021 - Cuma 12:58 Bu haber 671 kez okundu
 
'NEGATİF DEĞİL POZİTİF HABERLER İSTİYORUZ'
GÜNDEM Haberi
'NEGATİF DEĞİL POZİTİF HABERLER İSTİYORUZ'

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Zeki Tosun belediye binasında Gazetecilerle bir araya gelerek gündeme dair önemli konuları değerlendirdi. İkili Zonguldak, AK Parti ve Belediyeyi ilgilendiren konularda değerlendirmede bulundular. Alan ve Tosun,  Zonguldak medyasına seslenerek pozitif haber yaparak vatandaşların moralini yüksek tutmalarını istedi.

 

“TALEPLERİMİZİ İLETTİK”

 

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Alan, Ankara ziyaretleri hakkında konuşarak, “Bakanlık nezdinde ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Alan, öncelikle hemşerimiz AFAD Başkanını ziyaret ettik. Zonguldak’ta heyelanlar oldu. Kış ayını zor geçirdik. Bu anlamda kendilerinden destek istedik. Milli Emlak’a geçtik. Zonguldak’ta vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri yerleri kazandırmak için Milli Emlak arazilerinin belediyemize kazandırılması için talepte bulunduk. Hem Kozlu, hem Kilimli hem de Çaydeğirmeni’nde DSİ çalışmaları için destek istedik. Kozlu Kızılcakese köyünde yapılacak olan hayvan barınağı için taleplerimiz ilettik” dedi.

 

BAŞKAN ALAN, “BAKANLIKLARI ZİYARET EDEREK DESTEK İSTEDİK”

 

AK Parti’nin Ankara temaslarına ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Alan, “Maliye Bakanımıza uğradık. Zonguldak Belediyemizin maliye anlamda artıma tesisimizin İspanyol kredisi ile yapılmasından dolayı kurlarında artması nedeniyle ödemelerde zorluk çektiğimizi ve ödemeler konusunda da destek istedik. İçişleri Bakanımıza uğradık. Kendilerinin bize çok desteği oldu. En son olarak da Erkan Kandemir beyefendiye uğradık. Parti çalışmalarımızı değerlendirdik.” ifadelerini kullandı.

 

 “HALDEKİ KAMERALARI İNCELEMEYE ALDIK”

 

Zonguldak halinde meydana gelen silahlı saldırı ve Zonguldak Belediye halinde kamera olmadığına yönelik eleştirilere de cevap veren Başkan Alan, “Emniyet teşkilatı gerekli tahkikat yaptı. Belli yerlerdeki kameraların sıkıntılı olduğu tespit edilmiş. Sadece haldeki diğer yerlerdeki kameralarda sıkıntılar olduğunu tespit ettik. Gerekli uyarıları yaptık. Bununla alakalı da bir çalışma yapılacak. Emniyetle birlikte organize şekilde kameraların çalışması yönünde hamlelerimiz var.” dedi.

 

 “HALK OTOBÜSLERİMİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR”

 

Özel Hak Otobüsü İşletmecisi Sıtkı Velioğlu’nun intihar olayına ilişkin sorulan soruya da cevap veren Başkan Alan, “SED Otomotiv firması şirket ortağı hizmete devam ediyor. Diğer süreçle ilgili yasal süreç devam ettiği için o bizim dışımızda olan bir olay. Konkordato süreci bittikten sonraki sürecinde nasıl olacağını yaşayarak göreceğiz. Halk otobüsü ile ilgili firmanın bize bir borcu yok ve bizimde halk otobüsü ile ilgili bizimde şuan itibariyle bir tasarrufumuz yok.” ifadelerine yer verdi.

 

“TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MİLLET BAHÇESİ OLACAK”

 

Kent ormanındaki çalışmalar, Millet bahçesi ve şehir merkezindeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Alan, ”Kent ormanındaki çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bir dahaki yaza alilerimizin orada mangal yapıp daha rahat nefes alabilecekleri çok güzel bisiklet parkı, kamp alanları, gençle komitesi oluşturacağız, bol kamelyalar yerleştireceğiz.

 

Millet bahçesi projelerimizden biridir. Bittikten sonra da bırakın Zonguldak’ın Türkiye’nin en güzel millet bahçesi olacak. Fahri hemşerimiz Çevre Bakanımıza konuyu ilettik. Evet çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hem alt yapı hem de üst yapı olarak çalışmalarımız devam ederken ufak tefek aksaklıkların olması gayet doğaldır. Bize firmanın dediği tarihte teslim alacağız. Biz göreve geldiğimiz zaman daha küçük şeyler konuşulurdu. Zonguldak’a hizmet gelmez zihniyetini kırdık. Şuan, Zonguldak ekibi birlik ve beraberlik içinde tam uyum içeresinde çalışıyoruz. Teşkilatlardan gelen insanlar olarak sorunları da parti içinde çözebilecek yetenekte insanlarız. Zonguldak’ın ufkunu açtık. Şimdi Zonguldak’a hizmetler bazında insanlarımızın ufkunu açtık. Zonguldak basını da olumsuz yaklaşıyor. Biraz daha pozitif olmamız gerekiyor. Aklımda öyle projeler var ki, bunları sizi sabaha kadar anlatırım. Düşünsenize, geçmiş dönemde bu kadar uyumlu çalışan bir teşkilat gördünüz mü? Cumhurbaşkanımızın Zonguldak’a gelerek Camii, maske ve Filyos Limanı projemizin açılması ve Zonguldak’tan müjdeler verilmesi rast gele olmadı. Bunlar ekip çalışmasıyla oluyor. Zonguldak halkının pozitif enerjiye ve morale ihtiyacı var. O yüzden sizlerin de olumlu haberleri ile önümüze daha pozitif anlamda bakacağız. Biz kulaklarımızı tıkadık. Hedefimize kitlendik. Haberleri okuyan vatandaşlarımızın moralini bozan yerel haberleri takip etmiyorum.” dedi.

 

 “SENARYO YAZAN GAZETECİLER VAR!..”

 

Basında çıkan olumsuz yazılarla alakalı sitemlerde de bulunan Bakan Alan, “Ben isterdim ki, Lavuar alanı ne zaman bitecek? Millet bahçesi ne zaman bitecek? Kent ormanı ne zaman bitecek? Diye soruların gelmesi çok güzel ama senaryolar yazan uydurma hayali negatif yazılar yazan arkadalar Oscar alır. Onlar senaryo yazacaklarsa eğer kısa filmler çekerlerse bende başkan olarak kendilerine tatbikî destek veririm. Ama karalamadan iftira atmadan yazıların yazılmasını istiyoruz. Pandemi nedeniyle halkımızın nefes alacakları güzel organizasyonlar yapmak isteriz.” ifadelerini kullandı.

 

 “SAHİL PROJESİ 1 EYLÜL’DE BİTİYOR”

 

Sahil projesi hakkında bilgi veren Başkan Alan, ”Sahilde dükkânları olan arkadalar kaygılanasınlar. İhale usulü ile olacak. Oraya dışarıdan başka birilerinin gelmesini istemiyoruz. Yine orada dükkanı olan arkadaşların dükkan almaları gönlümüzden geçiyor. Sahil projesinin de öyle umut ediyorum ki, 1 Eylül tarihinde teslim almak istiyoruz. Zonguldakspor ile alakalı da ne kadar destek olduğumuzu cümle alem görüyor. Ben o takımda kulüp doktorluğu yaptım. Top topladım. Zonguldakspor’a hizmet edilmiyor gibi art niyetli konuşanlarla da beni aynı kefeye koymayın. Temiz bir sayfa açalım. Gelirinin giderinin net olduğu şeffaf bir yönetim oluşsun. Bu görüşmeler sözde kalmasın gerçek olsun. Zonguldakspor’un 2 yıl içinde süper lige çıkması içten bile değil. Ama herkes taşın altına elini koyarsa bunlar neden olmasın” sözlerine yer verdi.

 

ZEKİ TOSUN, “PARTİ İÇİNDEKİ SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ”

 

AK Parti Alaplı ilçe teşkilatındaki istifalar hakkında açıklama yapan Tosun, “Sanki orda 100-150 kişi gitmiş gibi abartılı rakamlar dile getirmiş. Yüklü miktarda gidiş olmamakla beraber aksine üye kayıtlarımızda artık var. MHP bizim ittifak yaptığımız parti olup, bundan da gocunmayız. Orada üye sayımızda bin artış var. Afaki rakamların dile getirilmesini de doğru bulmuyorum.

 

Stadla ilgili bakanımızla görüşmeler yaptık. Zonguldak’a inşallah çok güzel bir stad kazandıracağız. Bazı şeylerde tam netleşmeden bir şeyler söylemek mümkün değil. Bakan bey geldikten sonra Zonguldak insanına yakışan futbolu seven halkımıza bir butik stad kazandırmak istiyoruz.” dedi.

 

 “AZICIK SABIR İSTİYORUZ”

 

Teşkilat çalışmaları ve teşkilat içinde problemler olduğu iddialarına cevap veren Başkan Tosun, “Teşkilat olarak çalışmalar yapıyoruz. Zonguldak Belediyesi’ni aldıktan sonra da Zonguldak halkına daha fazla hizmet vermek için uyum içerisinde çalışıyoruz. Yapılan çalışmaların hepsinin Zonguldak insanına faydası var. Parti içindeki iç meselelerimizi kendi aramızda hallederek teşkilatlarımızı daha diri tutmak için çalışıyoruz. Zonguldak Belediyesi’ni aldık. Buda teşkilatımızın başarısıdır. Bu tür söylemlerin ya da eylemlerin Zonguldak’a da faydası olmaz. Eksik olabilir hata olabilir. Ama çalışıyoruz. İnsanları birbirine düşürmeyin. Bunları sağlayacak olanda sizlersiniz. Artık insanların yüzü gülsün. Azcık sabredeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'NEGATİF, DEĞİL, POZİTİF, HABERLER, İSTİYORUZ',
Yorumlar
Haber Yazılımı