“ORHAN BEY, NİYETİNİ BELLİ ETMİŞTİ!”
Haber
23 Mart 2021 - Salı 11:43 Bu haber 889 kez okundu
 
“ORHAN BEY, NİYETİNİ BELLİ ETMİŞTİ!”
GÜNDEM Haberi
“ORHAN BEY, NİYETİNİ BELLİ ETMİŞTİ!”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt’un istifa etmesi kent siyasetinde bomba etkisi yarattı. DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş, Bozkurt’un istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Keleş, “Türkiye’de merkez ilçe başkanlığı noktasında ilk istifa olduğu için sürecin nasıl yönetileceğini hep beraber göreceğiz. Sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin şimdilik bir bilgimiz yok. Zaten Essum Hanım Cuma günü Zonguldak’a geldiğinde Orhan Bey niyetini belli etmişti. Genel Merkez için sürpriz olmadı açıkçası.” ifadelerine yer verdi.

“SÜRPRİZ OLMADI”

Başkan Keleş yeni merkez ilçe başkanının belirlenmesi ve izlenecek yol haritasına ilişkin açıklamasında , “Arkadaşımızın istifa etmesin üzüldük. Bizim için değerli ve emek vermiş bir arkadaşımız. Kuruluşumuzdan bu yana parti binamızın yapılmasından bu yana her şeye emek vermiş bir arkadaşımız. Yeni merkez ilçe başkanımızı atama yolu ile belirleyeceğiz. Yeni merkez ilçe başkanı belli değil. Keza süreç dahi daha belli değil. Basında çıkan haberlerden sonra bölge koordinatörümüz ve teşkilat başkanlığımızın haberi oldu. Ben de bilgilendirme yaptım. Türkiye’de merkez ilçe başkanlığı noktasında ilk istifa olduğu için sürecin nasıl yönetileceğini hep beraber göreceğiz. Sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin şimdilik bir bilgimiz yok. Zaten Essum Hanım Cuma günü Zonguldak’a geldiğinde Orhan Bey niyetini belli etmişti. Genel Merkez için sürpriz olmadı açıkçası.” dedi.

“İSTİFA HERKESİN KENDİ KARARIDIR”​

Orhan Bozkurt ile sert tartışmalar olduğu iddialarına cevap veren DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş, “Orhan Bozkurt ile bir anlaşmazlık veya sürtüşmemiz olmadı. Orhan Bozkurt benim kardeşimdir. Orhan Bozkurt DEVA Partisi’ni birlikte kurduğumuz özellikle merkez ilçe yapılanmasında bir fiil mücadele eden bir kardeşimiz. Fikir ayrılıkları olabilir. Yer yer tartışmalar yaşanabilir. Orhan Beyi istifaya gidecek kadar büyük bir tartışmamız olmadı. İstifa herkesin kendi kararıdır. Orhan Bozkurt bu kararını enine boyuna düşünüp tartmış. Daha bunun üzerine konuşmak gereksiz. Sonuçta Orhan Bozkurt bu şehirde işveren pozisyonunda. Vergisini veren şehirde katma değer yaratan saygıdeğer bir işadamı. Sonuna kadar saygı duymaktan öte bir şey yok. Bu saatten sonra basına malzeme vermeden devam etmek lazım.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ORHAN, BEY,, NİYETİNİ, BELLİ, ETMİŞTİ!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı