ORTALIK B*K KOKUYOR
Haber
20 Haziran 2022 - Pazartesi 17:14 Bu haber 996 kez okundu
 
ORTALIK B*K KOKUYOR
GÜNDEM Haberi
ORTALIK B*K KOKUYOR

Zonguldak‘ta bir iş merkezinin çevre düzenlemesi için dökülen tavuk gübresi çevre kirliliğinin yanı sıra insanlar bulaşıcı hastalıklarla karşı karşıya kaldı.

Zonguldak Belediye Bulvarı’ndan geçmek zorunda kalan vatandaşlar kavurucu sıcakta dakikalarca burnunu kapatmak zorunda kaldı. Çevre kirliliğine ve insanları rahatsız eden kokuya belediye zabıta ekiplerini seyirci kalmasına anlam verilemedi.

Zonguldak Belediyesi tarafından Belediye Bulvarı’nda TOKİ’ye yaptırılan Konut ve İş Merkezi inşaatının çevre düzenlemesi çalışmalarında dökülen tavuk gübresi çevre sakinlerini ve caddede yürüyen vatandaşları rahatsız ettik. Ağır tavuk gübresi kokusu bir çok vatandaş tarafından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Belediye şikayet edilmesine rağmen yüklenici firmaya yaptırım uygulanmaması insanları ağır koku ile birlikte daha da agresifleştirdi.

Ağır tavuk gübresi kokusuna maruz kalan vatandaşlar ilk önce kokunun bir hayvan veya bir insan ölüsüne ait olduğunu düşündü.  Kokunun çevre düzenlemesi için dökülen tavuk gübresi olduğunu öğrenen vatandaşlar, çağdaşı bir uygulama olduğunu ifade ederek yetkililerin bu tür düzenlemelere izin vermemesi gerektiğini söylediler.

Haber:   Muhammet KARAPINAR  

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORTALIK, B*K, KOKUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı