ORTAYLI VE UCA’DAN DESTEK
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 15:46 Bu haber 1050 kez okundu
 
ORTAYLI VE UCA’DAN DESTEK
Maden Mühendisleri binası İzmir’den de destek gördü
GÜNDEM Haberi
ORTAYLI VE UCA’DAN DESTEK

Zonguldak’ta yapımı devam eden sahil projesi kapsamında yıkılması veya yerine Millet Kıraathanesi yapılması düşünülen Maden Mühendisleri Odası Şube binası İzmir Fuarına da taşındı.

Maden Mühendisleri Odası binasının aynı şekilde kalması konusunda başlatılan imza kampanyasının ardından konu İzmir Fuarı’na da taşındı.

İzmir Fuarı’nda 13-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenen “Anadolu, Medeniyet, Madencilik” fuarına Zonguldak Maden Mühendisleri Odası da katıldı.

Maden Mühendisleri Odası tarafından yapılan açıklamada; “13-16 Ekim 2021 tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenen MINEX, Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojik Fuarı ile IMMAT 8. Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Anadolu, Medeniyet, Madencilik’ söyleşisi açılış konuşmasında TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi binasının olduğu gibi kalmasına yönelik devam eden imza kampanyasına destek ve çağrı yapılmıştır.” denildi.

Yapılan bu çağrıya sessiz kalmayan, Fuara konuşmacı olarak katılan Tarihçi ve Yazar İlber Ortaylı ile yine ünlü Gazeteci ve televizyoncu Metin Uca başta olmak üzere çok sayıda katılımcı da imza atarak Maden Mühendisleri Odası binasının yıkılmaması konusunda çağrıda bulundukları öğrenildi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORTAYLI, VE, UCA’DAN, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı