"OSMANLI ÇİLEĞİ'NE TEKRAR HAYAT VERMEK İSTİYORUZ"
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 12:53 Bu haber 514 kez okundu
 
"OSMANLI ÇİLEĞİ'NE TEKRAR HAYAT VERMEK İSTİYORUZ"
GÜNDEM Haberi

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı Ziraat Odası'nın Kefkenaltı mevkiindeki zirai ürünler üretim sahasında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Vedat Yılmaz; Alaplı İlçe Tarım Müdürü İzzet Yılmaz, Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu ile Oda yöneticileri ve ziraat mühendislerinin de katılımıyla, Osmanlı Çileği, Yediveren Çileği, çiçek ve süs bitkileri ile sebze, meyve bitkileri ve fidanlarının yetiştirildiği üretim sahasında incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmalarla ilgili Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu ve Oda yöneticilerinden bilgi alan Kaymakam Vedat Yılmaz, beraberindekilerle birlikte, Osmanlı Çileği fidesi dikimi yaparak çalışmalara destek verdi.

YILMAZ, " BESİN DEĞERİ KADAR, EKONOMİK DEĞERİ DE ÇOK YÜKSEK "

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı'da eskiden üretimi yapılan gerçek Osmanlı Çileği yetiştiriciliğinin uzun yıllardır unutulduğuna ve bitme noktasına geldiğine dikkat çekerek, "İlçemizde, besin değeri kadar, ekonomik değeri de çok yüksek olan Osmanlı Çileği'ne tekrar hayat vermeyi amaçlıyoruz. Bunun için, tekrar fide üretimi yaparak, başta ilçemizde bu ürünün geçmişte üretildiği köyler olmak üzere, Osmanlı Çilegi'ni tekrar çiftçilerimiz ve ilçemizle buluşturmak istiyoruz. Bu amaçla, İlçe Tarım Müdürlüğü ile Ziraat Odası arasında ortak proje çalışmasına başladık. " ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: "OSMANLI, ÇİLEĞİ'NE, TEKRAR, HAYAT, VERMEK, İSTİYORUZ",
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı