PROJELER KONUŞULDU: BAŞKAN SICAK BAKIYOR
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 14:47 Bu haber 1609 kez okundu
 
PROJELER KONUŞULDU: BAŞKAN SICAK BAKIYOR
GÜNDEM Haberi
PROJELER KONUŞULDU: BAŞKAN SICAK BAKIYOR

Erzurum’da 12-13 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak olan Balkan Bayrak Kupası ve Uluslararası Sprint Bayrak Yarışmaları’nda Zonguldak’ı temsilen başarılı atletler Melike Malkoç ve Doğukan Kilcioğlu mücadele edecek. Milli sporcular ve Milli Takım Antrenörü Utku Duman, şampiyona öncesinde Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

Zonguldaklı başarılı sporcular Melik Malkoç ve Doğukan Kilcioğlu, 12-13 Haziran tarihinde Erzurum’da yapılacak 6.Uluslararası Sprint ve Bayrak Kupası’nda (IAAF Permit Sprint & Relay Cup) yarışacak. Aldıkları madalyalarla Zonguldak’ın gururu olmayı başaran Melike Malkoç 4x100 Bayrak ve 100 metre koşacak. Doğukan Kilcioğlu ise, 110 metre engelde yarışacak.  Balkan Bayrak Kupası ve Uluslararası Sprint Bayrak Yarışmaları’nın ardından Doğukan Kilcioğlu, 26-27 Haziran’da Sırbistan’da yapılacak olan Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası’na katılacak. Sonrasında ise Doğukan Kilcioğlu ve Melike Malkoç, 7-8 Temmuz’da Estonya’da yapılacak olan U23- 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’na katılacak.   Müsabakalar öncesinde Kilcioğlu ve Malkoç, antrenörleri Utku Duman ile birlikte Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

ALAN: “YÜREKTEN BAŞARILAR DİLİYORUM”

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada konu ile ilgili olarak;  “Milli sporcularımız Doğukan Kilcioğlu ve Melike Malkoç, Atletizm Milli Takım Antrenörü Sn. Utku Duman eşliğinde bizleri ziyaret ederek bu hafta sonu Erzurum’da yapılacak olan Uluslararası Balkan Atletizm Şampiyonasında ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edecekler. Milli sporcularımıza yürekten başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

DUMAN: “HEYECANI BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Atletizm Milli Takım Antrenörü Utku Duman ise, “Makamında bizleri ağırlayan Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan 'a teşekkür ederiz. İlimizde sürdürdüğümüz atletizm faaliyetleri ve projelerimiz hakkında sohbet ettik. Projelerimize olan pozitif bakış açısı ve heyecanı bizleri çok mutlu etti.” dedi.

DUMAN: “İNSANLARIN BAKIŞ AÇISI DEĞİŞECEK”

Başkan Ömer Selim Alan ile görüştükleri projeler hakkında bilgi veren Utku Duman, “Diğer illerdeki belediyeler atletizmin çok içerisinde. Ortak projeler yapıyorlar. Zonguldak Belediyesi ile bu şekilde çok ortaklaşa bir şey olmamıştı. Bu projelerden bahsettik. Başkanımızın da hoşuna gitti. Stadyumda değil de, çarşıda insanları göreceği bir şekilde… İnsanların bakış açısı değişecek. Belediye Başkanımız çok sıcak karşıladı. Bu anlamda kendisinin spora yaklaşımı çok olumlu. Pandemi sürecinin geçmesini bekleyeceğiz. Sonrasında tekrar bir araya gelerek projeleri değerlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: PROJELER, KONUŞULDU:, BAŞKAN, SICAK, BAKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı