RÖDEVANSLI SAHA İŞLETMECİLERİNİN SORUNLARI KONUŞULDU
Haber
16 Nisan 2021 - Cuma 14:04 Bu haber 855 kez okundu
 
RÖDEVANSLI SAHA İŞLETMECİLERİNİN SORUNLARI KONUŞULDU
GÜNDEM Haberi
RÖDEVANSLI SAHA İŞLETMECİLERİNİN SORUNLARI KONUŞULDU

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ev sahipliğinde rödevanslı saha işletmecilerinin beklentileri ile sorun ve çözüm önerileri hakkında toplantı yapıldı.

Zonguldak ilinin en fazla istihdam sağlayan ve ekonomik değer üreten rödevanslı saha işletmecilerinin sorunları ve çözüm önerileri Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından uzun süredir takip edilmekte. Bu kapsamda yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklenerek, pandemi kurallarına uygun şekilde Rödevanslı saha işletmecileri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantıya ilişkin açıklama yapan Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; Rödevanslı saha işletmeleri ilimiz ekonomisi için son derece önemli işletmelerdir. Madencilik sektörü gerek sağladığı istihdam gerekse ürettiği mali değerler ile İlimizin lokomotif sektörüdür. Soma maden kazası sonrası yapılan mevzuat değişiklikleri, yer altı kömür işletmeleri için çok ağır yükümlülükler getirmiş olup, sonrasında ilimizde maden sektörü gerek üretim gerekse istihdam bağlamında önemli düzeyde gerilemiştir. Söz konusu sorunları aşmak, rödevanslı saha işletmecilerimizin hem sağladığı istihdamı hem de üretimi arttırmak için var gücümüz ile çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: RÖDEVANSLI, SAHA, İŞLETMECİLERİNİN, SORUNLARI, KONUŞULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı