‘SADECE ZONGULDAK TABLOLARI’ SERGİSİ AÇILDI
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 12:40 Bu haber 748 kez okundu
 
‘SADECE ZONGULDAK TABLOLARI’ SERGİSİ AÇILDI
GÜNDEM Haberi
‘SADECE ZONGULDAK TABLOLARI’ SERGİSİ AÇILDI

Zonguldaklı 21 ressam tuvallerine sadece Zonguldak resimlerini yansıttığı; “Sadece Zonguldak Tabloları” isimli eserler Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde sergileniyor.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, İl Jandarma Komutanı Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Zonguldak Belediye Başkan vekili Erol Yılmaz ile Zonguldaklı ressamlar katıldı.

“Sadece Zonguldak Tabloları” sergisinin açılışını gerçekleştiren Vali Mustafa Tutulmaz, “Hayırlı olsun” temennisinde bulunurken, sergide sergilenen resimleri tek tek inceledi ve ressamlardan bilgi aldı.

‘Karaelmas Ressamlar Topluluğu’ adıyla katılıma açık olan bu oluşum aslında pandemi günlerinin yarattığı sıkıntılı ve sosyallikten uzak süreç sonunda biriken enerjiden gücünü aldı. Şair ve ressam kimliği ile bilinen Gülden Işık’ın Zonguldak temasını öne çıkaran bir resim etkinliği önerisini, Zonguldak Halk Eğitim resim kursuna katılan arkadaşlarına açması olumlu karşılık buldu. Böylece yaklaşık 6 ay önce süreç başlamış oldu ve kısa sayılacak bir zamanda birçok Zonguldak tablosu ortaya çıktı.

“Sadece Zonguldak Tabloları” isimli sergi;  21, 22, 23 Haziran’da ziyaret edilebilecek ve sergide eserleri bulunan ressamlar ise;  Ayla Bahadır, Bahar Balta, Bedriye Sönmez, Dilber İlhan, Esma Karaoğuz, Ersin Yılmaz, Gülden Işık, Halit Kaya, Hatice Öztürk, Hüseyin Balcı, İlknur Yavuzer, Fahrettin Özübek, Keriman Papila, Mete Arif Tokmak, Nermin Kemik, Necdet Kutoğlu, Nurullah Özkan, Oya Denizer, Selvi Kaya, Semra Kalınbayrak, Solmaz Sucu’nun birbirinden güzel eserleri sergilenirken,  Devlet Güzel Sanatlar Galerisi (Emral Çarşısı yanı)nde sergileniyor.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘SADECE, ZONGULDAK, TABLOLARI’, SERGİSİ, AÇILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
‘SADECE ZONGULDAK TABLOLARI’ SERGİSİ AÇILDI
‘SADECE ZONGULDAK TABLOLARI’ SERGİSİ AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı