ŞAMPİYONLUK İÇİN HAZIRLANIYOR
Haber
28 Mayıs 2021 - Cuma 17:56 Bu haber 1057 kez okundu
 
ŞAMPİYONLUK İÇİN HAZIRLANIYOR
SPOR Haberi
ŞAMPİYONLUK İÇİN HAZIRLANIYOR

Gürcistan’ın başkenti Tiflis şehrinde gerçekleşecek olan Kick Boks K-1 Şampiyonası 6 Haziran tarihinde start alacak.

Son dönemlerde elde ettiği başarılarla ön plana çıkan Zonguldaklı Kick Boks sporcusu Fırathan Subaşı 81 kiloda mücadele edecek.

 WJF X tarafından düzenlenen ve “Dünya Şampiyonlar Gecesi” olarak adlandırılan şampiyonaya maddi-manevi zor şartlar altında hazırlanan Fırathan Subaşı “Gürcistan’da alacağı başarılı sonuçlarla Türk’ün gücünü göstereceği” diyerek rakiplerine meydan okudu. Müsabakalar 6 Haziran tarihinde Gürcistan kanalında da canlı olarak yayınlanacak.

Gürcintan’da Zonguldak ve Türkiye’yi temsil edecek olan Fırathan Subaşı duygularını şu şekilde dile getirdi: “Gürcistan’da Türkiye’yi ve Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil etmek için dövüşeceğim. Türk kafilesi olarak zaferle döneceğimize inanıyorum. 6 Haziran’da ringde olacağız. Her şeyden önce Kick Boks branşı ve diğer savunma sanatlarının ülkemizde kavga olarak adlandırılmasına üzülüyorum. Bu kavga değil bir spor dalıdır. Gerek sağlıklı yaşam için gerek her insanın kendini savunmasını sağlayan bir spordur. 7’den 70’e herkesin öğrenmesi gerekir. En iyi organizasyonlarda bulunup, dünya şampiyonu olup Türk’ün gücünü herkese göstermek istiyorum. Bu bir hayal değil hedeftir. Hedefime ulaşmak için elimden gelenin fazlasını yapacağım”

 

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞAMPİYONLUK, İÇİN, HAZIRLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı