SARIGÜL; “ÖDENEK PANDEMİ SÜRESİNCE DEVAM ETSİN”
Haber
16 Haziran 2021 - Çarşamba 12:26 Bu haber 1949 kez okundu
 
SARIGÜL; “ÖDENEK PANDEMİ SÜRESİNCE DEVAM ETSİN”
SİYASET Haberi
SARIGÜL; “ÖDENEK PANDEMİ SÜRESİNCE DEVAM ETSİN”

Zonguldak Kozlu ilçesinde partisinin 1.Olağan Kongresi’ne katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, hükümete çağrıda bulunarak  kısa ödeme ödeneğinin pandemi süresince devam etmesi gerektiğini söyledi.

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde Esnaf Kefalet Kooperatifi‘ni ziyaret eden Mustafa Sarıgül; “Esnafımızın yüzünün gülmesi gerekiyor.” dedi.

Türkiye’de 3 milyon direk, 15 milyon endirek esnafımız var diyen Genel Başkan Sarıgül; “Pandemi koşulları nedeniyle bu ortamdan çıkmamız lazım. Özellikle kısa çalışma ödeneği Bu ay sonunda bitiyor. Bunun pandemi süresince devam etmesi gerekiyor. Biz Türkiye değişim Partisi olarak siyaset için, oy almak için konuşmayız. Ülkemizin gerçekleri neyse onları yurttaşlarımızla buluşturmakla eşdeğeriz. Bugün Kozluda’yız birazdan Kozlu’da sandık kurulacak, Kozlu İlçe Başkanımızı seçeceğiz. Esnaf kefalet odası başkanımızı ziyaret etmekten memnunum. Esnafımızın nefes alması için Ankara’da onlar için çalışmalarımızı yapıyoruz. Ufak ölçekte de olması hükümetin destek vermesi son derece önemli. Esnafımızın mutluluğu Türkiyemizin mutluluğu demektir. Allah devletimizin ışığını söndürmesin, esnafımızın ışığını söndürmesin. Türkiye’de 3 milyon direk, endirek 15 milyon esnafımız var. Esnaflarımızın yanında çalışan komilerimiz, garsonlarımız ve ustalarımız var. O nedenle Ankara’ya olan çağrımız kısa çalışma ödeneğinin devam ettirilmesi gerekiyor. Esnafımızın yüzünün gülmesi gerekiyor.” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde esnaf ziyaretleri yaptı.

Haber:  Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SARIGÜL;, “ÖDENEK, PANDEMİ, SÜRESİNCE, DEVAM, ETSİN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı