SEÇİM EMEKLİNİN ELİNDE
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 17:00 Bu haber 1147 kez okundu
 
SEÇİM EMEKLİNİN ELİNDE
GÜNDEM Haberi
SEÇİM EMEKLİNİN ELİNDE

Tüm Emekliler Dul ve Yetimleri Derneği (TÜM EMEK DER) Devrek Şubesinin 11. genel kurulu Devrek’te dernek binasında yapıldı.

Genel Kurula Tüm Emek Der Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, Genel Mali Sekreter Ali Selçuk, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz, şube başkanları ve üyeler katıldı.

Kongrenin Divan Başkanlığını Genel Başkan Satılmış Çalışkan. Üyeliklerini Mustafa Yılmaz ,Ali Selçuk ve Mustafa Sarıoğlu yaptı.

Devrek Şubesi’nde 4 dönem başkanlık yapan Cemil Köseler’in yerine başkanlığa Nilgül Osmanoğlu getirildi.

Eski başkan Köseler. Gönül rahatlığı ile görevi arkadaşına bıraktığını belirtti. Dernek faaliyetlerini sürdüreceğini söyledi.

Yeni Başkan Nilgül Osmanoğlu, amacının üye sayısını arttırıp, hizmetlerini sürdürmek olduğunu belirtti. ‘Devrek’te emekliler için yeni bir süreç başlıyor.’ dedi.

‘Kongreye katılan Genel Başkan Satılmış Çalışkan 'Emeklinin huzuru ülkenin huzurudur. En az maaş alan emeklinin eline açlık sınırı üzerinde para geçmelidir.' dedi.

Emeklilerimizin her sorununu çözebilmek için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Biz yaklaşık 15 milyon emekliyiz. Bunun oy potansiyeli ise 35-40 milyon kişidir.’ diyen Çalışkan, üye sayısının arttırılmasını istedi.

Çalışkan ‘Demek ki siyasetin oy potansiyelinin yüzde yetmişi emekliler. Bizim oy kullanırken vazgeçemeyeceğimiz şeyler şunlardır; vatan, millet, bayrak, din.  Bu konular dışında da diyeceğiz ki, bu parti bizim kuruluşumuza ne vermek istiyor. Ona göre değerlendirerek oy kullanacağız.’ dedi.

‘Bizim grev yapacak durumumuz yok. Bizim sadece oyumuz var. 35-40 milyon oyu değerlendirmemiz lazım.”

“En yakın olarak çalışmalarımız içerinde Ocak ayında maaş artışımız var. Bizim maaş sorunumuz ve sağlık sorunumuz var. Devlet bize artış verirken maalesef 4 tane bürokratın inisiyatifine bıktılar. Ne yazık ki açıklanan TÜFE bizim pazara, markete uymamakta. Biz beyaz eşyaya değil temel gıdaya harcama yapıyoruz. Bizim bugün pazardaki enflasyonumuz yüzde 30'u bulmuştur.”

‘Biz memur emeklilerine verilen artışın bize de verilmesini istiyoruz. Maaşlarımızın, intibakımızın A'ya B'ye göre değil, şu yıldan şu yıla göre değil, tüm emekliye uygun olarak hazırlanmasını istiyoruz. Emekliler için olan yasaya bir sistem getirilsin. Herkese aynı şekilde olsun.

“Suriyeli veya mültecilerden para alınmıyor. Ancak, bizden sağlıkta katkı payı alınıyor. Bunları düzeltmek için uğraşacağız.”

İkramiye meselemiz var. İki defa teklif yaptık. Dağ fare doğurdu. Bize yüz lira verildi. Biz üç senelik enflasyon artışı istemiştik. Tekliflerimiz adaletli idi.

TÜM EMEK DER yöneticileri kongre sonrasında üyelerinde katıldığı yemekte bir araya geldiler.

Haber: Adnan KÜÇÜKVAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEÇİM, EMEKLİNİN, ELİNDE,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı