ŞEHİT ASTSUBAY SALİM UÇAR ORTAOKULU KODLAZON SERGİSİ’NE KATILDI
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 14:25 Bu haber 867 kez okundu
 
ŞEHİT ASTSUBAY SALİM UÇAR ORTAOKULU KODLAZON SERGİSİ’NE KATILDI
GÜNDEM Haberi
ŞEHİT ASTSUBAY SALİM UÇAR ORTAOKULU KODLAZON SERGİSİ’NE KATILDI

Perşembe Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu, Çaycuma ilçesinde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı içinde "KODLAZON ve Çaycuma Tasarlıyor" Projeleri kapsamında ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan sergiye toplam 4 proje ile katılım gerçekleştirdi. 
Serginin açılışına  Kaymakam Muharrem Coşgun, Belediye Başkan Vekili Sezai Bilici, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Mili Eğitim Şube Müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Birol Yiğit, MHP İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Kıvanç Yıldırım, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen sergiye,  büyük ilgi gösterildi.  Proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 20 ortaokul ürünlerini 46 masada sergileyerek katılanların beğenisine sundu. Serginin açılış kurdelesi  protokol tarafından kesilerek stantlar gezildi. Öğrencilerin birbirinden farklı  fikirlerle ortaya çıkardığı eserleri tek tek inceleyen ve bilgi alan Kaymakam Muharrem Coşgun öğrenciler ve emeği geçen öğretmenleri tebrik etti. Sergi akşam saatlerine kadar gezildi. Şehit Asb. Salim Uçar Ortaokulu, sergiye Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Çağla Akgün ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Reşat Kızılöz danışmanlığında  4 proje ile katıldı. 
Okul yönetiminden yapılan açıklamada, "Projeye  katılım gösteren öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz." denildi.
Salim Uçar Ortaokulu'nun Katıldığı Projeler:
Projenin Adı: Işıltılı Hotel -- Proje Sahibi Öğrenci: Emirhan Berber 7/A
Projenin Adı: Kuru Çamaşırlık ----  Proje Sahibi Öğrenci: Hayatsel Kara 8/B
Projenin Adı: Çizgili Çark ------ Proje Sahibi Öğrenci: İsmail Demirhan 8/B
Projenin Adı: Scratch İle Programlama (İllerimizi Tanıyalım)------ Proje Sahibi Öğrenci: Yusuf Avcı 8/B.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEHİT, ASTSUBAY, SALİM, UÇAR, ORTAOKULU, KODLAZON, SERGİSİ’NE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı