ŞİRİN’DEN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
Haber
10 Nisan 2021 - Cumartesi 16:17 Bu haber 1137 kez okundu
 
ŞİRİN’DEN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
GÜNDEM Haberi
ŞİRİN’DEN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, hayırseverlere tekerlekli sandalye bağışlama çağrısında bulundu.

Engellilerin medikal ürün temininde zorluklar yaşadığına dikkat çeken Şirin, hayırsever vatandaşlara şu sözlerle seslendi; “Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak Engellilerin normal yaşantılarında büyük sıkıntı yaşadıkları medikal malzemeler temininde büyük zorluklar yaşanıyor.  Bizde sivil toplum örgütü olarak engellilere yönelik bağış alarak bu ihtiyaçları karşılamak için mücadele veriyoruz. Ama ülkemizde ve dünya da yaşanan pandemi nedeniyle bu konuda büyük sıkıntı yaşıyoruz. Şuan derneğimize 15 tane tekerlikli sandalye talep eden engelli arkadaşımız var. Bu temini içinde önümüzdeki ramazan ayına istianen hayır yapmak isteyen vatandaşlarımızın fitre ve zekâtlarını tekerlekli sandalyeden yana kullanmalarını istiyoruz.

 Medikal malzeme konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan sağlanan destekle alınıyor. Ancak bunlardan alınan fark engellileri sıkıntıya sokuyor. Normal tekerlikli sandalyede bile 100 TL fark verilmesi gerekiyor. Bu malzemelerin değerine göre bu fark da artıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu farkları minimum seviyeye çekmesi katkı sağlayacağını inanıyorum." dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞİRİN’DEN, HAYIRSEVERLERE, ÇAĞRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı