“ŞİRKET TAKIMI DEĞİL, ŞEHİR TAKIMI!”
Haber
12 Nisan 2021 - Pazartesi 13:41 Bu haber 1900 kez okundu
 
“ŞİRKET TAKIMI DEĞİL, ŞEHİR TAKIMI!”
SPOR Haberi
“ŞİRKET TAKIMI DEĞİL, ŞEHİR TAKIMI!”

Demir Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir, Zonguldak Kömürspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Demir, “Bu kulüp Demirlerin kulübü, o nedenle yardım etmiyoruz.” şeklindeki söylemlere açıklık getirdi. Demir öte yandan, Zonguldak Kömürspor’un üyeliğe açık olduğunu ifade ederek, bin TL karşılığında herkesin kulübe üye olabileceğini söyledi. 


“TAKIM ZONGULDAK HALKINA ARMAĞAN EDİLMİŞTİR”


Salih Demir, yaptığı açıklamada; “Son günlerde belirli çevreler tarafından, özellikle bazı işadamları ve belediye başkanları tarafından Zonguldakspor’a destek talepleri karşısında  ‘Bu kulüp Demirlerin kulübü, o nedenle yardım etmiyoruz.’ şeklinde söylemler duyulmaktadır. Daha önce de bu nedenle Zonguldakspor’a destek taleplerinin reddedildiği yönündeki söylemler tarafımıza ulaşmış durumdadır. Ancak, dedikoduları dikkate almıyoruz ve Zonguldakspor konusuna açıklık getirmek istiyoruz. Demir Madencilik’e ait Demir Madencilik Dilaver Spor BAL Ligi’ne çıkması ile Zonguldak’ın takımsız kalmaması için ailece alınan karar gereğince takım Kömürspor adı ile Zonguldak halkına armağan edilmiştir.” ifadelerine yer verdi. 


“KULÜBÜN İKİNCİ LİGE ÇIKMASINI SAĞLADIK”


Salih Demir, “Bu tarihten itibaren Zonguldak Kömürspor ‘Şirket takımı’ değil, ‘Şehir takımı’ haline gelmiştir. Zonguldakspor Kömürspor, Zonguldak’ın ve Zonguldakspor’u sevenlerin takımı olmuştur. Bu süreçte takıma sahip çıkan olmadığı için arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen desteği vererek kulübün ikinci lige çıkmasını sağladık. Şu anda ikinci ligde bir Zonguldak Kömürspor Kulubü vardır.” dedi.


“YENİ VE GÜÇLÜ BİR OLUŞUM SAĞLANMIŞ OLACAKTIR”


Zonguldak Kömürspor’un üyeliklere açık olduğunu belirten Demir, “Ayda bin TL aidat vermek koşulu ile sayın milletvekillerimiz başta olmak üzere, tüm ilçe ve belde belediye başkanlarımız, sendika başkanlarımız, rödövans işletmelerimiz, cami dernekleri dahil tüm dernek başkanlarımız ve tüm STK temsilcilerimiz güçleri yettiğince üye verdiği takdirde Zonguldak Kömürspor adına yeni ve güçlü bir oluşum sağlanmış olacaktır. Böyle bir oluşum sağlandığı takdirde ben Demir Madencilik adına elimizden gelen en fazla üye vermeye hazır olduğumu ifade ediyorum.Bu oluşum sağlanırsa, Zonguldakspor, gerçekten Zonguldakspor olur. Böylece Zonguldakspor’un Süper Lig’e çıkmasının yolu da açılmış olur.


“DEDİKODU İLE ŞEHİR VE KULÜP YÖNETİLMEYECEĞİ AÇIKTIR”


Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın spora olan ilgisini bildiklerini söyleyen Demir, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Valimizin, spora olan ilgisini, Zonguldak Kömürspor’a yakın ve samimi bakışını biliyoruz. Şehir takımı kimliği ile spor alanında ilimizi temsil eden Zonguldak Kömürspor’a Sayın Valimizin maddi ve manevi desteğini esirgemeyeceğine ve böyle bir oluşum karşısında kayıtsız kalmayıp, kulüp için gerekli tesisi sağlayacağına inanıyoruz. Sonuç olarak bir kez daha tekrar etmek gerekirse, Zonguldak Kömürspor, ‘şirket takımı’ değil, ‘şehir takımı’ haline gelmiştir. Dedikodu ile şehir ve kulüp yönetilmeyeceği açıktır. Bu nedenle, yukarıda sözünü ettiğimiz tüm kuruluşların güçleri oranında üye vermek suretiyle yönetime katılmaları ve kongrelerde aday olarak görev almalarının yolu sonuna dek açıktır. Kamuoyuna ve tüm sporseverlere saygı ile duyurulur.”

 

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ŞİRKET, TAKIMI, DEĞİL,, ŞEHİR, TAKIMI!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı