SİZ TOK YATARKEN ONLAR AÇ YATIYOR
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 16:43 Bu haber 1034 kez okundu
 
SİZ TOK YATARKEN ONLAR AÇ YATIYOR
İnsanlara sağlık dağıtırken sağlığa muhtaç kaldı
GÜNDEM Haberi
SİZ TOK YATARKEN ONLAR AÇ YATIYOR

İstanbul’da özel bir hastanede hemşire olarak çalışırken çevresine sevgi ve sağlık dağıtan Sevdanur Uğuz (37) yakalandığı amansız hastalık EMES multipskleroz EMES Hastalığının Pençesinde hayırsever vatandaşlardan ve devletten uzanacak merhamet elini bekliyor.

Zonguldak Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan aldığı 991 TL’nin 700 TL’si ile ev kirası veren Sevdanur Uğuz, üç yaşındaki kızı ve eşi ile Aşevinin mesai günlerinde dağıttığı yemekle karınlarını doyururken resmi tatil günlerinde aç yatıyor ve mesai günün başlamasını bekliyorlar.

Uğuz; ailesi çektiği ekonomik zorluklar nedeniyle drama filmlerinin Oskar ödülüne layık iken aşevinden aldıkları yemekte başka maddi durumu iyi olmayanların hakkı var mı diye düşünüyor.

Yedi yıldır EMES multipskleroz EMES Hastalığının pençesinde kurtulmaya çalışan Sevdanur Uğuz’un son bir yıldır yatalak olması nedeniyle her türlü ihtiyacını eşi Ahmet Uğuz (37) karşılıyor.

Zonguldak’ın Tepebaşı Mahallesi Gök Sokak No 3 / D yaşanan yoksulluk ve çaresizlik görenlerin ve duyanların yüreğini burkuyor.

Tüm devlet yetkililerine, siyasetçilere ve hayırsever vatandaşlara seslenen bir çocuk annesi Sevdanur Uğuz, çalışırken elde ettiği 1623 İş günü sigorta primine 177 gün Sigorta pirimin karşılığı olan 7.000 TL Sosyal Güvenlik Kurumu’na yatırılırsa emekli olacak ve yaşadığı yoksulluktan bir nebze olsa kurtulmuş olacak.

Sevdanur Uğuz’un eşi Ahmet Uğuz, yatalak eşine Üç yaşındaki kızlarına bakabilmek için herhangi bir işte çalışamıyor. Uğuz; ailesinin çektiği Çile ve Izdırabın bitmesi için devlet yetkililerinin ve hayırsever vatandaşların desteğine ihtiyaç var.

Hastalığının tedavisinin olmadığını, kendisinin bundan sonra ayağa kalkamayacağını ve yatağa bağımlı yaşayacağını söyleyen Sevdanur Uğuz;  Tek düşüncesinin üç yaşındaki kızı olduğunu ve uzanacak bir yardım eli beklediğini ifade ediyor.

ÖZEL Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİZ, TOK, YATARKEN, ONLAR, AÇ, YATIYOR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı