TARIMSAL SULAMA VE SU YÖNETİMİ KURSU VERİLDİ
Haber
22 Haziran 2022 - Çarşamba 20:30 Bu haber 648 kez okundu
 
TARIMSAL SULAMA VE SU YÖNETİMİ KURSU VERİLDİ
GÜNDEM Haberi
TARIMSAL SULAMA VE SU YÖNETİMİ KURSU VERİLDİ

 
Türkiye Tarımsal Kuraklıkla Mücadele Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında Eğitim ve Yayın Dairesi sorumluluğunda yürütülen tedbirlere ivme kazandırmak ve sulamanın etkinliğini artırmak amacıyla Zonguldak Merkez Himmetoğlu köyünde “Etkin ve Verimli Sulama Sistemleri Kursu” düzenlendi.
 
Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şubesi tarafından düzenlenen ve Ziraat Mühendisi Servet  Varol, tarafından verilen eğitime çok sayıda üretici katıldı. 

Kurs bitiminde düzenlenen törene Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Adem Ardıç, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Engin, Hasan Sarı ve İl Müdürlüğü teknik personelleri katıldı. 
Himmetoğlu köyünde düzenlenen törende konuşma yapan İl Müdürü Cemalettin Çataklı; “İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız, 3 gün olarak düzenlenen bu kurs her ne kadar etkin ve verimli sulama ile ilgili olsa da tarım ve hayvancılık ile ilgili tüm konularda çiftçilerimizin Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanlarından istifade edebileceğini, talep olması halinde tüm İl ve İlçe Müdürlüklerimizin çiftçilerimizin istedikleri kursları verebileceklerini” söyledi.
Üreticilerin soru ve sorunlarını dinleyen İl Müdürü Cemalettin Çataklı, hayvan hastalık ve zararlıları, meyve hastalık ve zararlıları, sulama ve gübrelemede karşılaşılan sorunlar ve Bakanlık tarafınsan  verilen desteklemeler ile Müdürlük tarafından  yapılan projeler hakkında bilgiler verdi. Bugüne kadar Müdürlüğümüzce yapılan tüm projelerde istekte bulunan tüm çiftçilerimizin taleplerinin karşılandığı ve projelerimiz devam ettiği sürece de karşılanacağını söyleyen İl Müdürü Cemalettin Çataklı,  Her zaman üreticilerin yanında olduğunu belirtti.
Himmetoğlu köyü çiftçilerinden gelen talep doğrultusunda bu yıl sonbaharda budama eğitimi yapılması konusunda karar verildi. Etkin ve Verimli Sulama Eğitimi'ne katılan çiftçilerimize teşekkürlerini ileten İl Müdürü Cemalettin Çataklı,  kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti.
Haber: Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TARIMSAL, SULAMA, VE, SU, YÖNETİMİ, KURSU, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı