TEGV 15 EKİM'DE AÇILIYOR
Haber
14 Ekim 2021 - Perşembe 13:17 Bu haber 1060 kez okundu
 
TEGV 15 EKİM'DE AÇILIYOR
GÜNDEM Haberi
TEGV 15 EKİM'DE AÇILIYOR

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’den hem çocuklara hem de ailelerine güzel haber, Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi 15 Ekim’de açılıyor.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen TEGV Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi, 15 Ekim’de çocukların neşesiyle ve gönüllülerin coşkusuyla tekrar buluşmaya hazırlanıyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 16 Mart 2020 tarihi itibariyle kapatılan okulların açılmasıyla birlikte; öğrenci, öğretmen ve veliler özlem duydukları eğitim yuvalarına kavuştu. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) etkinlik noktaları da okulların açılmasıyla birlikte ekim ayında yeniden faaliyetlerine başlıyor. 2005 yılında açılan ve bugüne kadar 694 gönüllüsünün desteğiyle 13 bin 493 çocuğa ulaşan Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi’nin, bu kapsamda fiziki yapısı hijyen koşullarına uygun hale getirildi ve gerekli tüm çalışmaları tamamlanarak 15 Ekim’de özlenen çocuk sesi ve neşesi, gönüllü coşkusuyla yeniden kucaklaşmaya hazır hale getirildi. Bu yıl kidsbox,düşler atölyesi, fen ve matematik eğlenerek öğren, algo digital, okula destek çalışması (İngilizce ve matematik) kısa süreli etkinlikler çocuklarla buluşacak.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEGV, 15, EKİM'DE, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı