‘ÜSLUBUNU YAKIŞTIRAMADIM’
Haber
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 16:14 Bu haber 785 kez okundu
 
‘ÜSLUBUNU YAKIŞTIRAMADIM’
Belediye Başkan Alan’dan, CHP il Başkanı Pulat’a yanıt
GÜNDEM Haberi
‘ÜSLUBUNU YAKIŞTIRAMADIM’

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan,  CHP İl Başkanı Murat Pulat’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında “siyasi mevta olacaktır” sözüne tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Murat Pulat’ın sahil projesi kapsamındaki İnönü Parkına saygısızlık yapıldığı şeklindeki ifadesinde; “Belediye Başkanı yaptığı bu hatanın bedelini ağır bir şekilde ödeyecek siyasetin daha ilk basamağında, genç yaşında ilk seçimlerde dersini alarak siyasal bir mevta olacaktır” şeklindeki sözüne karşılık, “CHP adayı Şenol Şanal ile daha önce 8 yıl Zonguldak Belediye Başkanlığımızı yapmış Muharrem Akdemir de o zaman Sayın il başkanının görüşüyle siyasi mevta anlamına geliyor” diyen Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Pulat’ın açıklamasına karşılık şu yanıtı verdi.

 

“BEN ÜSLUBUNU YAKIŞTIRAMADIĞIMI İFADE ETMEK İSTİYORUM”

 

“Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Murat Pulat beyin açıklamalarına cevap vermesi gereken kişi mevkidaşı olduğu için saygı değer il başkanımız Zeki Tosun’dur. Ben de açıklamayı üzülerek okudum. Yeri geldiği zaman TOKİ İşletmesi, hükümet yapıyor deyip yeri geldiği zaman da Belediye Başkanını bu konularda eleştirmenin doğru olmadığını bunun takdirini de saygıdeğer Zonguldak halkına ve kamuoyuna bıraktığımı ifade etmek istiyorum.

Murat Bey bizim uzun yıllardır tanıdığımız, il başkanı olmadan öncede samimi şekilde görüştüğümüz benim saygı duyduğum büyüğümdür. Ben üslubunu yakıştıramadığımı ifade etmek istiyorum. Hem orada yapılan çalışmalara haksızlık edildiğini, ucube kelimesiyle hem de şahsım için kullandığı siyasi mevta kelimesini çok talihsiz bulduğumu ifade ediyorum. Okurken de kırıldığımı ve üzüldüğümü ifade etmek istiyorum.

 

“BİZİM SEÇİMLERDE KAZANIP KAZANAMAYACAĞIMIZA HALKIMIZ KARAR VERİR”

 

Seçimler olur birisi kazanır birisi kaybeder hepimiz farklı görüşten olabiliriz. Zaten hepimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. Ben bu söylemle kendi partisindeki bizim seçim zamanında siyaseten rakip olduğumuz CHP adayı Şenol Şanal ile daha önce 8 yıl Zonguldak Belediye Başkanlığımızı yapmış Muharrem Akdemir de o zaman Sayın il başkanının görüşüyle siyasi mevta anlamına geliyor. Bu yüzden bu açıklamalardan üzüntü duyuyorum. Bizim seçimlerde kazanıp kazanamayacağımıza halkımız karar verir. Naif kişiliğiyle tanıdığımız Murat Pulat beyin ne şartlarda bu kelimeleri kullandığına anlamakta zorluk çekiyorum ve kırgınlığımı ifade ediyorum. Hem şahsıma, hem de seçimde yarıştığımız Şenol Şanal beye, daha önce görev yapmış tüm belediye başkanlarımıza demek ki seçim kaybedildiği zaman siyasi mevta gözüyle bakan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Ama dediğim gibi mevkidaşı olarak saygı değer İl Başkanımız Zeki Tosun beyin cevap vermesi daha uygundur. Ben sadece şahsımla ilgili kısmıyla ilgili düşüncemi ifade etmek istedim.” dedi.

 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ÜSLUBUNU, YAKIŞTIRAMADIM’,
Yorumlar
Haber Yazılımı