YAVUZYILMAZ; ZONGULDAK SAĞLIK ALANINDA SINIFTA KALDI
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 15:16 Bu haber 1291 kez okundu
 
YAVUZYILMAZ; ZONGULDAK SAĞLIK ALANINDA SINIFTA KALDI
GÜNDEM Haberi
YAVUZYILMAZ; ZONGULDAK SAĞLIK ALANINDA SINIFTA KALDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Maden işçisinin koronavirüs alısında öncelik verilmemesi ve madencilerde alınan kan sonuçlarının zamanında açıklanmamasına Zonguldak sağlık alanında sınıfta kalmıştır dedi.

Zonguldakla ilgili birçok soruna değinen Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz,  En önemli sorunun sağlık olduğunu ve sağlık olmazsa hiçbir sorun giderileneceğini söyledi.

Koronavirüs vakalarında en hızlı yayılan üçüncü ilin Zonguldak olmasına rağmen gereken desteğin ve önemin gösterilmediğini ifade eden Yavuzyılmaz; Bir zamanlar Türkiye ekonomisine can veren Zonguldak’a Önemini Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) döneminde gözler önüne serildiğini söyledi.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz; “Pandemi döneminde en ağır ve sancılı geçen ilin Zonguldak olduğunu söyledi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’da çalışan işçilerin sağlık durumu ortada iken aşı önceliği dahi verilmedi. 150’ye yakın Madenciden kan örneği alınıyor sonuçları 4 - 5 günde anca çıkıyor. Zonguldak’taki hastanelerde ve sağlık birimlerinde yeterince doktor, hemşire ve sağlık personeli bulunmuyor. İnsanlar kanser oluyor tedavi edecek doktor yok. Bu anlamda baktığımızda Zonguldak‘a verilen değer ve önem de gözlerine serilmiş oluyor. “dedi.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAVUZYILMAZ;, ZONGULDAK, SAĞLIK, ALANINDA, SINIFTA, KALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı