YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİNDE SERTİFİKALAR VERİLDİ
Haber
24 Eylül 2021 - Cuma 13:14 Bu haber 1064 kez okundu
 
YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİNDE SERTİFİKALAR VERİLDİ
SAĞLIK Haberi
YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİNDE SERTİFİKALAR VERİLDİ

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından organize edilen toplumdaki sosyal durumların iyileştirilmesi, sağlık alt yapısının güçlendirilmesi ile bebek ve çocuk ölümlerinin azaltılmasına yönelik NRP (Yeni Doğan Canlandırma) eğitimi düzenlenerek eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

İl genelinde hastanelerde görev yapan iki hekim ve yirmi sağlık personeline yönelik Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü eğitim salonunda bebek maketleri üzerinde uygulamalı ve teorik olarak eğitim verildi. Kurs sorumlusu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’nda görevli Uzman Sevil Çelik, Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cumhur Aydemir, Dr. Öğretim Üyesi Rahşan Dilek Okyay. Hemşire Şengül Bayrak, Nihal Kalıncı; Anestezi Teknisyeni Kadrı Çelik tarafından eğitim verildi.

Güzel bir organizasyon altında düzenlenen eğitim sonrasında eğitime katılanlara sertifikaları; İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Bilal Cin, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Sevilen Köktürk, Özel Level Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Murat Koca, Başhemşire Fatma Yanık ve eğitimciler tarafından verildi. Eğitim pastasının kesilmesiyle birlikte aile fotoğrafı ile program sona erdi.

 

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİ, DOĞAN, CANLANDIRMA, EĞİTİMİNDE, SERTİFİKALAR, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı