Zonguldaklı Cebini Düşünüyor
Haber
16 Nisan 2015 - Perşembe 13:48 Bu haber 18355 kez okundu
 
Zonguldaklı Cebini Düşünüyor
Teknolojinin günden güne gelişmesi ve akıllı cep telefonu piyasasında önemli üretici firmaların bulunması , piyasadaki rekabeti kızıştırırken kullanıcıların tercihlerini de doğrudan etkiliyor. Peki Zonguldaklı vatandaşlar tercihini neye göre yapıyor, en çok hangi modelleri kullanıyor?
TEKNOLOJİ Haberi
Zonguldaklı Cebini Düşünüyor

Üreticilerin piyasaya sürdükleri yeni modeller, akıllı cep telefonu piyasasındaki rekabeti günden güne körüklemeye devam ederken,  Android işletim sistemli üreticiler arasında farklı firmaların olması diğerlerine göre uygun fiyatlı ürünlerin piyasaya sürülmesini sağlıyor. İOS işletim sistemli İPhone’un fiyatlarının el yakması, Windows işletim sistemli telefonların ise yazılımsal eksiklikleri, kullanıcıları Android işletim sistemli akıllı cep telefonlarına yönlendiriyor. Hal böyleyken Zonguldak’ta da durum pek değişmiyor. 

Samsung modelleri tercih ediliyor.
Birbirinden farklı donanımsal özeliklere ve tasarıma sahip akıllı telefonlar piyasaya sürülürken Zonguldaklı vatandaşlar seçimini fiyat ve performans açısından değerlendirerek yapıyor. Piyasada uygun fiyattaki akıllı telefonların daha çok satıldığını belirten telefon satıcıları, Samsung firmasının her bütçeye uygun ürünü tüketiciyle buluşturduğunu söylediler. Özellikle Galaxy Grand Neo ve Grand 2’nin çok satıldığını ifade eden satıcılar bunun daşında iPhone 5s, LG G3 ve Discovery Elite modellerinin rağbet gördüğünü belirttiler.
Göksu BAYRAM

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldaklı, Cebini, Düşünüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı