Zeynep ÇELİK KORKMAZ BİR ZAMAN MESELESİ
Yazı Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 19:11 Bu yazı 557 kez okundu
 
BİR ZAMAN MESELESİ
Zeynep ÇELİK KORKMAZ
inanisgazetesi@gmail.com
 
 

“biz hep bağıracağız, birileri hiç duymayacak" demiş İsmet Özel, sen kendinden başka sesleri gerçekten en son ne zaman duydun?

“insanın hayatla kurduğu ilişki en çok ellerinden okunurmuş" demiş birhan keskin. senin ellerinde neyin izi var?

"bir şeyler uzanamayacağım bir yerlerde duruyor" demiş virginia'm, sen hiç havalanmayı denedin mi? 

"insan kendisi söz konusu olduğunda kördür" demiş michel foucault, sen en son aynaya baktığında gerçekte ne gördün?

"ben bu kadar üzülmeyi bilmiyorum" demiş dedesinin cenazesine giden 8yaşında bir çocuk. sen ne zaman üzülüp üzmeyi öğrendin?

"zirvesine göz koyduğum dağlara bak, koşup takıldığım çitlere bak" demiş zarifoğlu. sen de mi zirveyi istediğin için takıldın?

İnsan, unutur. Başına gelenleri, bir zamanlar çok sevdiklerini vesaire. En çok da kendini. Miguel de Unamuno, günlüğünde şöyle der: "İnsanlar kendileriyle ne kadar da az ilgileniyorlar ve kendilerine bahşedilen şu kısacık zamanı yitirmek konusunda ne kadar yaratıcılar!" Kendinize zaman ayırın sevgili okur.

İnsan yaş aldıkça öğreniyor bazı şeyleri. Hâlbuki çocukken çoğumuz yalnıza büyümeyi isterdik, hata mı ettik? Yalçın Tosun, "Ama dünyanın adaletli olmadığını kimse söylemiyor çocukken insana. Bunu zamanla, yavaşça ve kanaya kanaya öğreniyoruz her birimiz." der. Yine yazarın dediği gibi, mutluluk cimrisi bu dünya sevgili okur. Mutlu güzel günlere...

 
Etiketler: BİR, ZAMAN, MESELESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı