Zeynep ÇELİK KORKMAZ BU BİR TEDX KONUŞMASI DEĞİLDİR
Yazı Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 00:00 Bu yazı 1057 kez okundu
 
BU BİR TEDX KONUŞMASI DEĞİLDİR
Zeynep ÇELİK KORKMAZ
inanisgazetesi@gmail.com
 
 

“Ya hayatım kaysaydı?” Kanımdan canımdan olmasa kesinlikle bana komplo kurduğunu düşüneceğim kızımın tam da geçiş yoluma bıraktığı kavanoz kapağına bastıktan sonra, düştüğüm yerde bunu düşündüm. Sonuçta insan bir milisaniyeye trilyon adet düşünce sığdırabilecek yapıya sahip bir varlık.

“Ya hayatım kaysaydı?” Ne kadar sık kullandığımız ama aslında altı ne kadar doldurulmayan bir cümle. Hayatımızın kayıp gitmesi bu kadar kolay olmamalı bence. Sonuçta bizler birer yıldız değiliz ki değil mi ama! Hoş, bizlerin yıldız kayması dediği olay aslında gerçekten bir yıldızın sönüp yok olması demekken biz kimiz ki bir yıldıza eşdeğer görüyoruz kendimizi?

Yaşadığımız her anın aslında bizi biz yaptığını farkedebilmek, her olayı tecrübe basamağımıza eklemek, olumsuzlukları değiştirmek, kişisel gelişebilmek... Her yerde duyduğumuz klişe cümleler bunlar aslında ama bazen hayat gerçekten bu basitliğin altında bizi bekliyor. Kalkıp da önümüzdeki olumsuzluk bakışını silkelesek ooo altından çıkanlarla gerçek bir Polyana olmamak için hiçbir sebep kalmıyor.

Her zaman mottomu “Gülmeye devam et” sözüne sabitleyip öyle yoluma bakmaya çalışırım ve bundan pişmanlık duymadım.

Ömür denilen bir nefes miktarı zaman dilimiyken kimseyi üzmeye hele de en çok kendi tatlı canınızı sıkmaya asla değmiyor.

Bugün hayatınızın toz pembe penceresini aralamaya bakın.

Zaman hızla geçiyor. Yakalayın.

Ben illa kişisel gelişeceğim diyenleri TedX konuşmalarını izlemeye davet ederim.

Sevgiler benden size :)

 
Etiketler: BU, BİR, TEDX, KONUŞMASI, DEĞİLDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı