Pazarcılar, Kantarcı’yı eleştirdi

GÜNDEM 25.05.2015 - 07:55, Güncelleme: 02.12.2022 - 10:19 1597+ kez okundu.
 

Pazarcılar, Kantarcı’yı eleştirdi

Yaptıkları eylemin ardından kendilerini suçlayan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı pazarcı esnafı eleştirdi.
Kantırcı’nın kendileri ile görüşmeyi reddettiğini belirten Pazarcı esnafı, pazar yeri ihalesini üç ay önce kurulan şirketin almasını da manidar bulduklarını söylediler. Çaycuma İlçesi Uğur Mumcu Caddesi’nde sergi açan pazarcı esnafı, kendilerine gösterilen yerin uygun olmaması nedeniyle belediye önünde oturma eylemi yapmış, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile görüşmek istemelerine rağmen Kantarcı pazarcı esnafıyla görüşmemişti. Oturma eylemi sonrasında da Belediye Başkanı Bülent Kantarcı basın açıklaması yaparak eylem yapan esnafı eleştirmişti.  Eleştiri sonrasında da Pazarcı esnafı açıklama yaparak Kantarcı’ya cevap verdi. Kilimli İlçesi’nde kurulan pazaryerinde basın açıklaması yapan Pazarcı esnafı, Belediye başkanı Bülent Kantarcı’yı eleştirdi. Pazarcı esnaflarından Suna Can yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Biz Zonguldak ve Çaycuma esnafları olarak 23 Mayıs 2015 tarihinde gazetelerde ve internet üzerinde Çaycuma belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’nın yaptığı açıklamalara cevap vermek zorunda kaldık. Öncelikle Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’nın dikkatine sunuyoruz. Bu çıkan yasaya göre Belediye Başkanının en doğal hakkıdır. Biz özelleştirmenin, özel şirketlere yapılmasına karşıyız. Biz pazarcı esnafı olmamızsa rağmen aramızda çok sayıda şirket sahibi arkadaşlarımız vardır.Biz defalarca müracaat etmemize rağmen ihale şartnameleri bir çok arkadaşımıza çeşitli nedenlerle son gün olan saat 16.00’ya kadar çeşitli sebeplerle ihale şartnameleri tarafımıza teslim edilmemiştir. Biz ihale dışında bırakıldık ve ihaleyi “ÇAYBEL” adlı şirketin kazandığını öğrendik. ÇAYBEL adlı şirket yalnızca üç ay önce kurulmuş bir şirket, bizi düşündüren bu şirket belediyenin açmış olduğu 7 ihaleyi aynı günde kazanmıştır.  Bu şirketin yöneticisi kimdir? Başında kim vardır? Önce Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı bunları açıklasın. Bu konu hakkında Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı’na 140 esnaf imzalı ihalenin iptali istemliyle dilekçe verilmiştir. Gelelim pazarcıyı ilgilendiren meseleye. Bülent Kantarcı’nın kapalı Pazaryeri yaptığı yer dere yatağındadır. Bırak 140 esnafın tezgah açmasını, yan yana dursalar bile pazarcı esnafı pazarcı esnafı sığmamaktadır. Dere yatağı olmasına rağmen çok fırtınalı olmasına rağmen, tuvaleti olmayan, bir rüzgarda toz bulutu kaplamasına rağmen Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’nın modern kapalı pazaryeri diye basına tanıttığı yerin kapatıldığı malzemenin sirk’lerde, gişelerde, büyük şehirlerde insanların gölgelenmek için kullandığı bir brandadan ibarettir. Sayın Belediye Başkanı Bülent kantarcı önce modern pazaryeri yapsın, ihaleleri halkın huzurunda yapsın, bizde Bülent Kantarcı’nın demokrasi ve Adalet anlayışını görelim. Bizde böyle bir şey yaptığı an pazarcı esnafı olarak Sayın Bülent Kantarcı’yı tebrik edelim. Biz bu açıklamayı 140 esnaf olarak dilekçede imzası bulunan pazarcı esnafı adına yapılmıştır. Saygılarımızla.” HABER: Aslı YALCI      
Yaptıkları eylemin ardından kendilerini suçlayan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı pazarcı esnafı eleştirdi.

Kantırcı’nın kendileri ile görüşmeyi reddettiğini belirten Pazarcı esnafı, pazar yeri ihalesini üç ay önce kurulan şirketin almasını da manidar bulduklarını söylediler.


Çaycuma İlçesi Uğur Mumcu Caddesi’nde sergi açan pazarcı esnafı, kendilerine gösterilen yerin uygun olmaması nedeniyle belediye önünde oturma eylemi yapmış, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile görüşmek istemelerine rağmen Kantarcı pazarcı esnafıyla görüşmemişti. Oturma eylemi sonrasında da Belediye Başkanı Bülent Kantarcı basın açıklaması yaparak eylem yapan esnafı eleştirmişti. 
Eleştiri sonrasında da Pazarcı esnafı açıklama yaparak Kantarcı’ya cevap verdi.
Kilimli İlçesi’nde kurulan pazaryerinde basın açıklaması yapan Pazarcı esnafı, Belediye başkanı Bülent Kantarcı’yı eleştirdi.
Pazarcı esnaflarından Suna Can yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
“Biz Zonguldak ve Çaycuma esnafları olarak 23 Mayıs 2015 tarihinde gazetelerde ve internet üzerinde Çaycuma belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’nın yaptığı açıklamalara cevap vermek zorunda kaldık.
Öncelikle Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’nın dikkatine sunuyoruz. Bu çıkan yasaya göre Belediye Başkanının en doğal hakkıdır. Biz özelleştirmenin, özel şirketlere yapılmasına karşıyız. Biz pazarcı esnafı olmamızsa rağmen aramızda çok sayıda şirket sahibi arkadaşlarımız vardır.Biz defalarca müracaat etmemize rağmen ihale şartnameleri bir çok arkadaşımıza çeşitli nedenlerle son gün olan saat 16.00’ya kadar çeşitli sebeplerle ihale şartnameleri tarafımıza teslim edilmemiştir. Biz ihale dışında bırakıldık ve ihaleyi “ÇAYBEL” adlı şirketin kazandığını öğrendik.
ÇAYBEL adlı şirket yalnızca üç ay önce kurulmuş bir şirket, bizi düşündüren bu şirket belediyenin açmış olduğu 7 ihaleyi aynı günde kazanmıştır. 
Bu şirketin yöneticisi kimdir?
Başında kim vardır?
Önce Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı bunları açıklasın.
Bu konu hakkında Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı’na 140 esnaf imzalı ihalenin iptali istemliyle dilekçe verilmiştir.
Gelelim pazarcıyı ilgilendiren meseleye. Bülent Kantarcı’nın kapalı Pazaryeri yaptığı yer dere yatağındadır. Bırak 140 esnafın tezgah açmasını, yan yana dursalar bile pazarcı esnafı pazarcı esnafı sığmamaktadır. Dere yatağı olmasına rağmen çok fırtınalı olmasına rağmen, tuvaleti olmayan, bir rüzgarda toz bulutu kaplamasına rağmen Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’nın modern kapalı pazaryeri diye basına tanıttığı yerin kapatıldığı malzemenin sirk’lerde, gişelerde, büyük şehirlerde insanların gölgelenmek için kullandığı bir brandadan ibarettir. Sayın Belediye Başkanı Bülent kantarcı önce modern pazaryeri yapsın, ihaleleri halkın huzurunda yapsın, bizde Bülent Kantarcı’nın demokrasi ve Adalet anlayışını görelim. Bizde böyle bir şey yaptığı an pazarcı esnafı olarak Sayın Bülent Kantarcı’yı tebrik edelim.
Biz bu açıklamayı 140 esnaf olarak dilekçede imzası bulunan pazarcı esnafı adına yapılmıştır. Saygılarımızla.”

HABER: Aslı YALCI

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve inanisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.